Pastorační centrum pro rodinu,Uherské Hradiště a okolí,manželství,láska,věrnost,muž,žena,dítě,mládež,seznamka, rande,svatba,příprava pro snoubence,advent,Vánoce,půlnoční mše,informace,Velikonoce,křest,zajímavé příběhy,víra,přednášky,společenství,akce,poutě
Pastorační centrum pro rodinu
Uherské Hradiště

Vítejte na stránkách našeho internetového magazínu!

Zpracováváme témata, věnovaná  různým životním situacím. Nabízíme vám zde užitečné informace, zajímavé aktivity a pozvánky na akce různého druhu, s prorodinnou tématikou. Pro každého člena rodiny něco. Vlevo, v hlavním Menu, ve sloupci odshora směrem dolů, si každý ke čtení vyberte rubriku, která je pro vás zajímavá.

Jako první uvidíte rubriku Aktuality, kde najdete aktuální informace a pozvánky na různé akce. V dalších rubrikách najdete články nadčasového charakteru + info o akcích, které proběhly, nebo stále probíhají a vztahují se k určité cílové skupině osob, podle názvu jednotlivých rubrik.Necháváme je tam proto, abyste měli přehled o zajímavých akcích a věděli, na co se můžete těšit a kam zajít, protože úspěšné akce se časem opakují znovu.

  V sekci  ZAJÍMAVÉ ODKAZY (vlevo dole pod rubrikami)  a v sekci  DOPORUČUJEME (v pravé spodní boční části www stránek) jsou doplňkové informace, které se vám taky mohou někdy hodit.

Kontakt:
e-mail:
cpruherskehradiste@ado.cz

Rodinám i jednotlivcům dále nabízíme tyto aktivity:

  Příprava snoubenců, žádajících o církevní sňatek. Probíhá v pravidelných zimních,  jarních, letních  a podzimních kurzech (mimo velkých prázdnin). Více informací najdete v rubrice Pro snoubence.

  Nabídka inspirace na Adventní večery - pro vás i pro vaše děti a pro vytvoření vašeho krásného rodinného společenství v tyto dny, kdy obzvlášť zvete Ježíše do vašeho středu - na každý den Adventu něco. Nabízíme taky pomoc se založením společenství manželů ve farnosti, setkávání maminek s dětmi, setkávání osamělých rodičů, společenství Modlitby matek za jejich rodiny a děti. Občasný program a inspiraci pro stávající společenství.
 

Zveme na různé besedy a přednášky o skutečnostech mezi nebem a zemí, ať už v reále nebo na internetu.

Předávání víry v rodině: První zkušenosti s Bohem. Informace pro rodiče malých i větších dětí.

Zajistíme vám možnost účasti na Přednášce nebo Kurzu přirozeného plánování rodičovství - symptotermální metoda. Pro ty, kdo chtějí poznat a přirozeně regulovat svou plodnost - pro páry i jednotlivce. Vhodné i pro páry, které už delší dobu marně touží po děťátku, nabídneme, kam do kurzu zajít. Vede vždy zkušená lektorka nebo manželský pár.


 Nabídka setkávání konvertitů a katechumenů na internetu i v reále.

 Nabízíme Kurz esperanta (na internetu, zdarma).

Pomoc se založením křesťanského společenství seniorů ve farnostech

Čítárna knih o rodině a vztazích a dalších knih a časopisů pro děti, mládež i dospělé, s křesťanskou tématikou (časopis Rodinný život, časopis Milujte se, časopis pro děvčata IN!-dívčí svět, časopis pro děti Nezbeda (s přílohou pro předškolní děti Cvrček), týdeník Světlo.

 Informační servis. Poradíme v různých otázkách víry, a taky tehdy, když jeden z manželů je nevěřící.

Pastorační Centrum pro rodinu spolupracuje s organizacemi, laiky i s kněžími. Usiluje o prosazování celospolečenské důležitosti pevného manželského svazku a prohlubování jeho podstaty na základě  přednášek, kurzů a odborných materiálů s manželskou a rodinnou tématikou. 

Činnost, programy a aktivity Pastoračního centra pro rodinu jsou zaměřeny na podporu křesťanského rodinného života tak, jak to formuluje Jan Pavel II. ve Familiaris Consortio: „Církev má kráčet s rodinou a doprovázet ji krok za krokem v různých úsecích jejího vytváření a rozvoje."  Jednou z mnoha činností centra je nabízení informací o různých zajímavých a užitečných programech a aktivitách pro rodiny, probíhajících v rámci  ČR, děkanátu, ve farnostech a různých komunitách a společenstvích, a taky spolupráce s kněžími v oblasti laické účasti na pastoraci.  Svými dalšími činnostmi se centrum snaží pomáhat i širší společnosti a působit evangelizačně formou přednášek, poradenstvím, publikační činností, spoluprací s médii a informačním servisem.
Líbí se vám aktivity, které nabízí Pastorační centrum pro rodinu? Chtěli byste v místě vašeho bydliště křesťanskét společenství rodin? Nebo už nějaké máte a přemýšlíte nad zajímavým programem? Poradíme vám s náplní společenství. Nebo chcete u vás mít společenství modlitby matek nebo setkání pro nezadané katolíky? Poradíme vám, jak na to a pomůžeme s organizačními záležitostmi. Chcete se dozvědět něco konkrétního o mezinárodním jazyku Esperanto? Přijďte nebo pošlete e-mail. Uvítáme i pomoc s propagací časopisu In-dívčí svět pro děvčata ve věku 10 - 15 let, časopisu Nezbeda pro školní děti nebo s propagací časopisu Rodinný život.  Taky v případě zájmu můžeme pomoci zprostředkovat různá setkání nových i bývalých společenství mládeže, schol nebo jiných skupin katolíků. V případě potřeby nás kontaktujte e-mailem.

Vážení přátelé, Vy, kteří se ztotožňujete s naším posláním, prosíme Vás také o morální podporu a o vaši modlitbu.

Modlitba je velice důležitá.  Nadarmo pracuje ten, při kom nestojí Bůh, a my chceme pracovat naplno a být užiteční.

Pro bližší informace nás kontaktujte na: e-mail: cpruherskehradiste@ado

 

Výchova dětí
JEDNOTA OREL
http://www.orel-uh.cz/
Sportovní a kulturní aktivity, restaurace a ubytování
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP
Časopis

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Centrum pro rodinu,Uherské Hradiště a okolí,manželství,láska,věrnost,muž,žena,dítě,mládež,seznamka, rande,svatba,příprava pro snoubence,advent,Vánoce,půlnoční mše,informace,Velikonoce,křest,zajímavé příběhy,víra,přednášky,společenství,akce,poutě
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one