Pastorační centrum pro rodinu,Uherské Hradiště a okolí,manželství,láska,věrnost,muž,žena,dítě,mládež,seznamka, rande,svatba,příprava pro snoubence,advent,Vánoce,půlnoční mše,informace,Velikonoce,křest,zajímavé příběhy,víra,přednášky,společenství,akce,poutě

rubrika PRO MLÁDEŽ

Komunitní server pro  mladé křesťany http://www.signaly.cz/

Zajdi tam, najdi si své kamarády podle svého města nebo školy (rubrika společenství na modré liště nahoře). Zaregistruj si svůj nick, nebo své jméno, jak chceš.  Napiš si svůj blog nebo diskutuj na diskuzích. Najdeš tam i některé zajímavé akce v okolí i v celé republice a uvidíš, kdo na ně jede. Můžeš se  přidat. Piš komentáře do zajímavých blogů, posílej vzkazy jejich autorům. Najdi si kamarády, kteří se ti líbí. Signály jsou pro mladé křesťany a křesťanské duchovní osoby jakéhokoliv věku ze všech křesťanských církví.


Přehled společenství mládeže napříč celou ČR.

Přehled společného setkávání mladých křesťanů v každém městě vytváříme spolu s mladými na www.spolco.cz.

Najdi svoje město a přijď se podívat mezi nás!

Chybí tam tvoje město? Doplň potřebné informace pro nové studenty a pracující absolventy, aby věděli, kam a kdy mohou přijít.

Blog pro konverity a katechumeny.

Na komunitním webu křesťanské mládeže je blog, který je  speciálně založen jako společný blog virtuálního internetového společenství pro všechny hledající lidi i pro ty, kteří už Boha našli.

Jeho adresa je 
http://konvertita.signaly.cz/

Je tam proto, abyste se na Signálech našli, abyste mohli navzájem sledovat nové příspěvky na osobních blozích svých přátel, na společném blogu pak  třeba inspirovat se literaturou, která zaujala ostatní, přečíst si jejich příběhy nebo přidat svůj vlastní,   nebo případně i jinak sdílet své zážitky a zkušenosti na velké dobrodružné cestě víry.

Předpokládám, že kromě správce společenství budou všichni uživatelé společenství konvertité nebo katechumeni.

Takže kdo patříte mezi katechumeny a konvertity, přidejte se do společenství Konvertité
(najdete ho na
http://www.signaly.cz/konvertita ) . Rozhlédněte se po Signálech po ostatních členech tohoto společenství. Někteří do rubriky Můj příběh tohoto společného blogu napsali, jak se blíže seznámili s Bohem. Budete - li chtít, můžete taky přidat svůj příběh.

Příspěvky do blogu společenství mohou přidávat pouze autorizovaní uživatelé www.signaly.cz. Pokud s tím máte zatím  problém, pošlete mi svůj příběh mailem nebo jako přílohu ve wordu na uhcpr@seznam.cz. a já ho tam přidám spolu s vaší přezdívkou, kterou si na signálech zvolíte.


Kompendium katechismu katolické církve najdete

v rubrice "Předávání víry v rodině" na těchto stránkách.


 
14. - 19.8. se uskuteční Celostátní setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou. Mladí lidé od 14 do 30 let, kteří chtějí prožít několik dní ve společenství mladých věřících lidí a setkat se se svými biskupy, se mohou přihlásit on-line na
http://signaly.bluepro.cz/prihlaska/

 

Přihláška:

Přihlašovat se můžeš přes elektronickou přihlášku

do 31. července. Přihláška je závazná.

Na zadanou emailovou adresu Ti přijde potvrzovací email s ID kódem, který slouží k ověření stavu Tvé přihlášky.

Stav své přihlášky si můžeš ověřit v záložce "Kontrola přihlášky" na uvedené www stránce.

        
Děkanátní setkání mládeže na Velehradě

Přednáška Tomáše Řeháka (Jeho brožurky pro mládež  - Sex, šlehačka na dortu a Sex, AIDS, vztahy - si můžete přečíst na pravém bočním panelu těchto stránek. Po kliknutí se vám zobrazí jednotlivé kapitoly)

Více informací na http://uhmladez.signaly.cz/dekanatko

  Pope2you

„Pope2you" - tak se jmenuje  vatikánská internetová stránka, která byla spuštěna 21. května 2009 a je věnována mladým lidem - tedy takzvané „digitální generaci".

Záštitu nad touto aktivitou převzala Papežská rada pro veřejné sdělovací prostředky. Tento mikro - portál - jak uvádí Svatý stolec - byl vytvořen zejména u příležitosti 43. světového dne veřejných sdělovacích prostředků.

 Web najdete na  http://pope2you.net/.

Webová stránka je k dispozici v angličtině, italštině, španělštině a němčině a obsahuje aplikace populární mezi mladou generací jako facebook, youtube, iphone apod.

zdroj: www.ado.cz

Studentské  mše svaté v děkanátu Uherské Hradiště a jiné děkanátní akce pro mládež.

Studentský kaplan pro mládež děkanátu Uherské Hradiště:   P. Mgr. Petr Souček

Studentské děkanátní mše svaté se konají  během školního roku každý měsíc, vždy v jiné obci nebo městě v děkanátu Uherské Hradiště. Většinou to bývá ke konci měsíce. Scházejí se na nich mladí lidé z celého děkanátu, nechybí ani schola, kytary, někdy adorace, někdy kánony z Taizé, někdy jen obvyklá mše svatá. Ale vždy je po skončení další zábavný program, při kterém se můžeš pobavit a seznámit s novými kamarády, nebo se setkat se starými dobrými známými. Doba trvání je přizpůsobena odjezdům autobusů a vlaků.
To správné AKTUÁLNÍ datum a místo konání studentské mše svaté  najdeš v rubrice STANE SE na BLOGU MLÁDEŽE DĚKANÁTU UHERSKÉ HRADIŠTĚ, na adrese

http://uhmladez.farnost.cz/stane-se

 Tam najdeš pozvánky i na další zajímavé akce. Taky zjistíš, kdo například z tvých známých má chuť na akci jet, a můžeš se s ním domluvit, že pojedete spolu, nebo se k někomu přidat. Alespoň se budeš dobře bavit už cestou na akci a poznáš nové kamarády.

Zpěvník - 211 nejznámějších křesťanských písní pro kytaru.

http://lumir.seibert.sweb.cz/zpevniky.htm

Na tomto webu najdete zajímavý zpěvník, který dal dohromady jeden skvělý človíček, který se jmenuje Lumír.

Píše tam:

Jedná se o dva typy zpěvníků navzájem se doplňující.

1. je jen pro zpěváky a 2. je doplněn akordovými značkami.

Písně jsou většinou transponovány do nižších poloh a s akordama pro kytaru případně jiný doprovodný nástroj.Tento zpěvník jsem si založil pro vlastní potřebu zpěvu při různých menších akcích a jelikož je už na světě tak snad pomůže i někomu jinému, proto jsem jej umístil na své stránky. Akordové značky jsem napsal jen u písní, které jsem znal a zpíval.Na ostatní mi nezbyl čas.Jestliže se najde někdo,kdo aspoň nějaké další písně doplní akordy a pošle mi je budu rád a doplním soubor na těchto stránkách.

Tak kdo byste se chtěli na zpěvník podívat, navštivte web

http://lumir.seibert.sweb.cz/zpevniky.htm

Existují možná ještě i další zajímavé stránky s křesťanskými písněmi, kdybyste někdo o nich věděli, pošlete mi prosím odkaz. Děkuji.

Seznam křesťanských společenství mládeže z celé ČR, kde se mládež pravidelně setkává a těší se na nové kamarády, nabízí komunitní server křesťanské mládeže, signaly.cz:

www.signaly.cz/pravidelna-setkani

Na tomto přehledu společenství se můžete podílet i vy, dát o sobě vědět a pozvat k vám do spolča nové lidi. Pokud chcete přidat vaše společenství, přejděte rovnou na www.signaly.cz/pravidelna-setkani/pridat

 Střední spolčo v Uherském Hradišti je společenství věřících kluků a holek od 8. třídy do 4. ročníku SŠ. Scházíme se každý pátek v 6 hodin na mši ve františkámském kostele v Uh. Hradišti a potom se následně po mši společně přesuneme na faru, kde se společně modlíme, hrajeme hry a probíráme různá témata. Jezdíme spolu na výlety a na tábory. Podívejte se na naše webové stránky a přijďte mezi nás!

Společenství mládeže děkanátu Uherské Hradiště

 - setkávání na internetu i v reálném životě

V děkanátu Uherské Hradiště funguje neformální volné společenství mládeže děkanátu. Není to uzavřená skupinka lidí, ale zajímavých a pečlivě připravených akcí se účastní ti mladí, kteří mají zrovna chuť a čas, a nemusí být nutně z UH děkanátu. Hosté jsou vítáni a ani nejsou moc nápadní. Další možnost setkávání je na internetu, ve virtuálním společenství mládeže. A kdo ty akce připravuje? Skupinka šikovných  děkanátních animátorů. To jsou mladí lidé z farností děkanátu, kteří se pravidelně scházejí  a spolu s knězem, který má mládež v děkanátu na starosti,  vymýšlejí stále nové a nové zajímavé duchovní i zábavné akce. Jestli máš nějaké nápady nebo chuť se k nim přidat, napiš na mladezuh@seznam.cz .

Na http://www.signaly.cz/ se můžeš přihlásit do Společenství mládeže děkanátu Uherské Hradiště.

Najdeš tam staré i nové kamarády, podrobné informace o chystaných akcích v rámci děkanátu, domluvit se, kde se setkáte a s kým kdo pojede, případně kdo koho by mohl vzít autem. Je tam i spousta fotek z jednotlivých akcí. Můžeš si taky  jen tak pokecat. v diskuzích, jak se ti na akci líbilo, co nového u vás, jestli ti chutná ve školní jídelně, kam se chystáš vyrazit na výlet a o spoustě dalších důležitých i méně důležitých věcech.

 Adresa společenství je

http://www.signaly.cz/uhmladez


blog společenství

http://uhmladez.signaly.cz/

diskusní téma :

http://www.signaly.cz/diskuzeZobrazTema.php?id=622

Zajímavé písničky + akordy a noty (zatím 280)

Podívejte se na adresu http://www.wichterle.cz/adam/laudate/laudate.php

Jsou tam taky zajímavé písničky + akordy a noty ( zatím 280 písní), ale aby jste si  je mohli i přehrát, je dolní části uvedená webová adresa, na které si pak stáhnete tento demo program: NoteWorthy Composer 2.0 Evaluation Je to zdarma, ale bohužel pouze v AJ. Lze do něj zapisovat a poté i tisknout.

(zaslal Vladimír Ř.)

Studenti, je toho na vás ve škole moc? Jste z toho vystresovaní? Nejste sami. Zatímco v ČR se doporučuje odbourat stres ze školy fyzickou prací, což rodiče jistě uvítají, tam, kde studenti nemají tu možnost třeba umýt větší množství nádobí nebo pracovat na zahradě pro dobro celé rodiny, to musí řešit jinak.

Takhle si od stresu před zkouškami pomáhají studenti ve Švédsku http://en.wikipedia.org/wiki/Flogsta , tady si to můžete poslechnout

http://www.youtube.com/watch?v=Vuv3y3r7UXA

Kdybyste je ale chtěli napodobit, tak to doma a ve svém okolí raději oznamte předem, pro jistotu.

Archiv akcí..png

Dole pod tímto obrázkem najdete archiv akcí,

které už proběhly.

Studentská mše svatá a vzpomínky na Madrid.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

  Pátek 23.9. 2011

19.00 - promítání na Orlovně (Mariánské náměstí, vedle cukrárny).

Na závěr bude mše svatá ve farním kostele (Masarykovo náměstí).

Zahajovací studentské mše svaté pro studenty vysokých škol a kontakty na jednotlivá studentské centra

BLOG PRO VYSOKOŠKOLÁKY na signaly.cz: BRNO:

 http://www.signaly.cz/z-k

Vždy na začátku akademického roku vás zveme do společenství studentů a modlitby, především na studentské mše. Slavnostní zahajovací studentská mše svatá včetně doplňkových aktivit - aktuální informace najdete na stránkách brněnského VKH: www.vkhcr.org/brno

studentske zavinac centrum.cz

 Základna - Studentské centrum je v centru města na Kozí ulici č. 8. Najdete tam přívětivé lidi,  kamarády, velkou knihovnu, čajovnu, počítač, i WC. Je to v patře, nebojte se zazvonit na příslušný zvonek navenek ne příliš přívětivého domu a vrátnému nahlásit, že jdete do studentského centra.  V otevírací hodiny vás tam rádi přivítají.
Studentský kostel Nanebevzetí Panny Marie - říká se mu U jezuitů, je hned za rohem, asi 2 minuty chůze. Každé pondělí se tam konají studentské mše svaté v 19.00 hodin, a ve středu v 7.30. Studentský kaplan P Josef Stuchlý SJ. je studentům rád k dispozici i pro osobní rozhovor, nebo skupinovou diskuzi.
Kontakt:
stuchly zavináč yahoo.co.uk

OSTRAVA
Stránky pro studenty, studující v Ostravě:

  www.vysokoskolaci.info  

Zahájení akademického roku, pravidelné studentské mše svaté, kontakt na studentského kaplana

Ostrava-Pustkovec, kostel sv.Cyrila a Metoděje. 

Přednáškový a kulturní program se odehrává většinou po skončení mše svaté. Společenství studentů se setkává  v prostorách biskupství.

více o akci na
http://www.signaly.cz/z-o

V Ostravě - Zábřehu najdete nový kostel Svatého Ducha, kde v neděli při mši svaté zpívá podstatná část skupiny Credenc. Kostel je napohled zvenku obyčejný a nenápadný, ale když vejdete dovnitř, a trochu se porozhlédnete, nebo si budete chtít odskočit na WC, mile vás zázemí kostela překvapí. V kostele je farářem P. Vít Řehulka, kterého mnozí dobře znají například z přednášky v Klokotech, a jeho sympatický kaplan.

http://ostrava-zabreh.farnost.com/


OLOMOUC

Studentské mše svaté jsou pravidelně ve středu v 19.00 hodin v kostele Panny Marie Sněžné. Přednášky a kulturní program se odehrává ve Studentském klubu v Centru Alleti (ul. Křižkovského č.2).

www.vkhcr.org/olomouc


PRAHA

Život v akademické farnosti  v Praze:

http://vysokoskolaci.signaly.cz/0710/zivot-v-akademicke-farnosti

www.salvator.farnost.cz

Studentský kaplan P. Halík.
Studentské mše svaté se konají pravidelně v úterý v 19.00 hodin a v neděli ve 20.00 hod. v kostele Nejsvětějšího Salvátora ve středu města.

Hodně studentů navštěvuje i "studentské" mše svaté ve vedlejším kostele Sv. Jiljí, taky v úterý v 19.00 hodin.

Kdo je z Moravy, neodolá a občas zajede do Kobylis k salesiánům. Prý je tam taková pěkná rodinná atmosféra, nejenom při mši svaté, ale i při svátosti smíření. Taky tam mají rodinné zázemí: místnost pro lidi s malými dětmi, knihovničku, prodej knih i WC (vchod přes místnost s dětmi nebo rovnou přes zákristii).

Kontakt na studentské hnutí:

 www.vkhcr.org/praha

Modlitební společenství VKH Praha

Společné prožívání Boha v modlitbě a sdílení se s ostatními každých 14 dnů ve čtvrtky v 19 hodin. Každé setkání má svoje téma (po domluvě s účastníky).

Místo konání: Karmel Edith Steinové, Jinonická 22, Praha 5-Košíře

Kdy: 12. 11. 2009 (čtvrtek) od 19:00

Kontakt: vkh.predseda@seznam.cz

Těšíme se na vás!


HRADEC KRÁLOVÉ

Pravidelné studentské mše svaté se konají v kapli sv. Josefa (vedle kostela Panny Marie, vchod z ulice Na Kropáčce) ve středu v 19.30 hodin.
Studentským kaplanem je P. Tomáš Petráček,
tom.petracek zavináč seznam.cz

Studentský klub Salaš:
přednáškový a kulturní program se odehrává po skončení mše sv. o několik metrů dál, v prostorách Nového Adalbertina (Velké náměstí 32).
e-mail: salas zavináč diecezehk.cz
web:
http://salas.diecezehk.cz
 


ČESKÉ BUDĚJOVICE
www.spolcoctyrak.sdb.cz


PARDUBICE

www.farnost-pardubice.cz


PLZEŇ

www.klub.webzdarma.cz


ÚSTÍ NAD LABEM

www.usti.farnost.cz


ZLÍN
www.rr49.cz

Studentská mše sv. ve Zlíně

KDY: každé pondělí v akademickém roce
začátek v 18:30

KDE: kostel sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

Ke svátosti smíření můžete přistoupit od 17,30 hodin v pondělí před studentskou mší sv. v kostele.

Pravidelná studentská modlitba růžence se přesunuje na  úterý v 18:00 do kaple nad sakristií v kostele.

Klub Pod Kánoí
Sadová 149, Zlín, Zobrazte si mapu

Je k dispozici především studentům. Klub Pod Kánoí je vždy otevřen v pondělí po studentské mši sv., dále v úterý od 17 do 21 hodin. Dále bývá klub PK otevřený v neděli dopoledne po bohoslužbách (od 7:30 do 12 hodin).
Klub se nachází naproti kostela sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně. Je součástí římskokatolického farního úřadu, umístěn za garáží. Vstup do klubu je přes hlavní vchod farního úřadu. Součástí klubu je i venkovní posezení na dvoře fary.


XV. SETKÁNÍ MLADÝCH LEDNICA 2000

4. června 2011, Polsko  - nahlédněte přes internet!

Na setkání polské mládeže v Lednici, kam jsou zváni mladí i z okolních zemí, se už tradičně můžete podívat alespoň přes internet. V sobotu 4.6.2011, kdy se setkání koná, je na http://www.lednica2000.pl/duszpasterstwo/transmisja/ přímý přenos, zhruba od 17.00 hodin. Setkání organizuje každý rok polský kněz, dominikán Jan Gora OP.  Je to událost plná modliteb, hudby, tance, setkání s Bohem i s přáteli z různých zemí. Netančí a nezpívá se jen na podiu, ale tančí se a zpívá po celých rozlehlých lednických loukách u jezera. Mladí křesťané tak vyjadřují svou radost z toho, že jsou Božími dětmi a vzdávají Bohu chválu. Kdo tam jednou byl, vždy se rád vrací, i když je to od nás poměrně daleko. Více informací najdete na http://www.lednica2000.pl/

KALČOCUP 2011

TURNAJ VE STOLNÍM FOTBALE

Sobota 25. června 2011, HLUK

Turnaj není omezen věkem. Jediné, co potřebujete, jsou 2x2 ruce :o)

Bližší info najdete na http://uhmladez.signaly.cz/kalcocup-2011

MUŽ A ŽENA Z BOŽÍ PERSPEKTIVY

Duchovní obnova pro mladé ve věku 16 - 30 let.

Stojanovo gymnázium Velehrad

4.3. - 6.3. 2011

Duchovní obnovu povedou bratři františkáni a Školské sestry sv. Františka. Měl by přijet i Jakub Sadílek OFM. Uzávěrka přihlášek 18.2.2011!

Podrobnosti najdete na

http://www.signaly.cz/duchovn-obnova-mu-a-ena-z-bo

JUMP 2011

Křesťanský tábor pro mládež v Kostelním Vydří

Dva týdenní turnusy:

JUMP ML: pro mládež od 15 - 18 let začíná 24.7. 2011

JUMP XL: pro mládež  od 18 - 23 let začíná 1.8. 2011

PŘIHLÁŠKY POUZE ve dnech 11.1. a 12.1. 2011

do 20.00 hodin na http://jump.cho.cz

Z došlých přihlášek budou vylosováni účastníci.

PECKA - víkend prožitý ve společnosti Ježíše.

28.01.2011 - 30.01.2011

Zveme  mladé lidi od 15 do 18 let
na víkend s Ježíšem, který dává našemu životu tu pravou chuť! Bude to prostě "pecka"!

Kde? V domě Komunity Blahoslavenství
v Dolanech u Olomouce

Jak se sem dostaneš? Z Olomouce autobusem 700, 701 (směr Lašťany, Jívová)

Kolik to stojí? 500Kč

Co tě čeká? Společné povídání, chvály, kreativní činnost, taky něco pro žaludek a ostatní se jěště  uvidí :o)

Jak se přihlásit? E-mailem: dolancamp@seznam.cz nebo na tel.čísle: 737 957 450

Těšíme se na tebe!


Komunita Blahoslavenství ,783 16 Dolany 24; www.blahoslavenstvi.cz

Adventní duchovní obnova pro mládež na Sv. Hostýně.

O víkendu 26. až 28. listopadu 2010 bude na poutním místě Sv. Hostýn (u Bystřice pod Hostýnem) adventní duchovní obnova pro studenty gymnázií z Velehradu a Kroměříže a další zájemce.

Jak bude  víkend probíhat?

V pátek společně začneme na Svatém Hostýně. Ukončení by bylo v neděli po obědě.

Cena je: 250 Kč – ubytování, strava
(doprava na místo – z Velehradu mohu vzít autem)

S sebou je dobré mít: Písmo svaté, zápisník, spací pytel, přezůvky, teplé i sportovní oblečení

Hlásit se můžete do pondělí  22.11. u otce Michala
(731621228, michal.salek@sgv.cz)

Otec Michal Šálek
Školní kaplan na Stojanově gymnáziu, Velehrad

Biblický impulz.gif

Poznej věřící spolužáky na svojí škole, fakultě, internátě, koleji!


 http://www.biblickyimpulz.cz/

Najdi v seznamu svou školu, uspořádej akci nebo na ni pozvi své věřící kamarády! Polotovary letáků, vizitky i prostory pro setkání seženeš zdarma v Centru pro rodinu
Uherské Hradiště, Masarykove nám.36, budova farního úřadu, kontakty v rubrice "O nás" na těchto stránkách! Poradíme taky s programem, jsme tvůj Parťák nejen pro Biblický impulz! Tak se ozvi, čekáme na tebe!

Meziděkanátní mše svatá pro mládež:
děkanáty Uh. Hradiště + Uh. Brod.

7.5. 2010, Uherské Hradiště
Klášterní kostel na Mariánském náměstí, Uherské Hradiště,
v 18.00 hodin.

Po mši svaté zábavný program.

Více informací najdete na
http://uhmladez.farnost.cz/stane-se

Celostátní setkání vysokoškoláků,
X. Studentský Velehrad.


Akce se bude konat od 30. dubna do 2. května 2010, pěší poutě ze čtyř směrů vyrážejí už ve středu téhož týdne.

Studentský Velehrad organizuje každé dva roky Vysokoškolské katolické hnutí ČR. Více informací na www.studentskyvelehrad.cz  , http://www.signaly.cz/stitky/akce:sv10 a www.vkhcr.cz

POZOR - ZMĚNA!

Děkanátní setkání mládeže Uherskohradišťského děkanátu

DĚS 2010

Čeká vás celý víkend plný duchovna, her, zpěvu, přátel, nových přátel a ...zbytek se nechte překvapit:-)

Změna místa setkání: pastorační středisko Ostrožská Lhota.
Datum je stejné, víkend 9 -11. 4. 2010, cena: 100 Kč.
Více info opět najdete na http://uhmladez.signaly.cz/dekanatni-setkani

http://www.signaly.cz/dekanatni-setkani-r
----------------------------------------------------------

..a to na Arše v Rajnochovicích...

Táborové středisko ARCHA Rajnochovice: http://www.ado.cz/sarkander/archa/

Takže ani neuvažujte nad tím, že byste nejeli, protože to fakt bude stát za to:-)

...více info na uhmladez.signaly.cz

PŘIHLÁŠKY do 8. dubna! (kdo přijede bez přihlášení, hrozí mu akorát to, že možná na něj nezbude jídlo.)

desprihlasky@seznam.cz
nebo tel.:774 708 380
nebo  Monika Mezuliáníková, Nedakonice 505, 687 38

* 20. února 2009, pátek, Uherské Hradiště

Historicky čtvrtá DĚKANÁTNÍ STUDENTSKÁ MŠE SVATÁ
 

Kdy: pátek 20. února v 18:00 

Kde: Uherské Hradiště - v kostele u františkánů (Mariánské náměstí)

Téma: Stále se radujte,  v modlitbách nepřestávejte!

            Program: Mše svatá, (pravděpodobně ji bude opět sloužit studentský kaplan pro mládež UH děkanátu P. Vít Hlavica), zpěvy Taizé, a společný zábavný program pro mládež (ve františkánském klášteře, ale uvažuje se i o Orlovně).

Program bude končit tak, aby všichni stihli večerní rozjezdy kolem 22.30 hod.
* 23.1. 2009 Ostrožská Lhota

Další děkanátní studentská mše se uskuteční v Ostrožské Lhotě dne 23.1. 2009.

Vše začne v 17:30 v místním kostele.
Téma :  Nový začátek.

Jak jste si všimli, je tam malá změna proti obvyklému začátku. S místním farářem je domluveno, že studentská mše nebude začínat  v 18:00, ale bude už v 17:30, a to kvůli autobusu, který jede v 16:20 z UH a do Ostrožské Lhoty přijede v 16:45 hod.

Více info bude pruběžně zde: http://uhmladez.signaly.cz/0812/studentska-mse-23-1


* 12.12. 2008
Druhá Studentská děkanátní mše svatá

Další, v pořadí 2. studentská děkanátní mše se uskuteční 12.12.  v Boršicích ( u Buchlovic)  a to v 18:00 v místním kostele ( chrám sv. Václava), tentokrát na téma:
" OČEKÁVÁNÍ".

Těšte se tedy na společné slavení mše svaté, skvělý hudební doprovod, zajímavý program, legraci, pohoštění, a taky na lidi, kteří už byli v Uh. Hradišti. :-)

Další informace naleznete na http://uhmladez.signaly.cz/0811/studentska-mse-12-12

Co řekl papež mladým ve Staré Boleslavi – výňatky:

Vaše mládí ať je obdobím, kdy budete zodpovědně formovat svou budoucnost.

Ve vašem věku se totiž činí první velká rozhodnutí, schopná nasměrovat život k dobru nebo ke zlu.

Bohužel je nemálo vašich vrstevníků, kteří se nechají uchvátit klamnými vidinami umělých rájů, aby se pak ocitli ve smutné osamělosti.

Je ale naopak i mnoho chlapců a dívek, kteří chtějí proměnit, jak řekl váš zástupce, nauku v činy, aby svému životu dali plný smysl. Chci vám všem nabídnout zkušenost svatého Augustina, který řekl, že srdce každé osoby je neklidné, dokud nenajde to, co skutečně hledá-Boha.

A když se srdce mladého člověka otevře Božím plánům, není už nikterak namáhavé rozpoznat a následovat jeho hlas. Pán skutečně každého volá jménem a každému chce svěřit zvláštní poslání v církvi a ve společnosti.

…jste nadějí církve! Ona očekává, že se stanete posly naděje…

Papež vás žádá, abyste svou víru žili s radostí a nadšením; abyste rostli v jednotě mezi sebou a s Kristem; abyste se modlili a byli vytrvalí v přijímání svátostí, zvláště Eucharistie a svátosti smíření; abyste pečovali o svou křesťanskou formaci a byli poslušní nauky vašich pastýřů.

Na této pouti ať vás doprovází svatý Václav svým příkladem a svou přímluvou a ať vás stále ochraňuje Panna Maria, Matka Ježíše a nás všech.

 zdroj: www.in.cz

 * 29.11.2008
29. 11.2008 (19:30 hod.) - 30. 11. 2008(1:30 hod.)

http://www.signaly.cz/cirkevni-silvestr-o

Oslava konce církevního roku s diskotékou,
tzv.  "církevní silvestr",

Společenství mládeže v Uh.Hradišti vás všechny zve na církevního Silvestra na "počest" konce liturgického roku v sobotu 29.11. od 19:30.

Chystá se program, bude i DJ (včetně karaoke - určitě to bude sranda), možná budou i nějaké křesťanské hudební videoklipy, možnost zablbnout na diskotéce a možná i nějaké filmy, přípitek, případně i ohňostroj.

přespání je možné v sále Orlovny na karimatce, cena za přespání je 30,-Kč/os

nebo v ubytovně na posteli - cena 250,-Kč/noc/os a do 15 let je cena 150,- Kč/noc/os.

Myslím ale, že tu karimatku a případně i spacák si musíte přivést s sebou ...

 

Chtěl bych vás všechny poprosit, abyste dali vědět, kdo přijede a kdo ne, protože podle toho budeme určovat cenu vstupného, ve kterém by měla být započítáno občerstvení a nealko nápoje (skutečně jde o vysoké výdaje a nechceme z vás ždímat peníze, ale na druhou stranu ani moc prodělat). Pro představu - jen nájem nás vyjde na 1500 až 2000 korun.

 Ta by se snad měla pohybovat lehce nad 50 korunami na osobu. Tak ať je vás co nejvíc! ;)

Ale přijet můžete samozřejmě i bez ohlášení :o) Pro případné dotazy je připraveno diskuzní forum.

Alkoholické nápoje bude možno si v malé míře koupit na baru (prý si vás ale pošéfí naše zkušená pořádková služba, aby to nikdo nějak nepřehnal). Budeme velmi rádi, když byste byli schopni přinést nějaké buchty nebo něco na tento styl - ať nejíme jen kupované věci. Recepty s sebou, rádi zkoušíme nové věci.

Pokud jste schopní si s kamarády připravit nějakou scénku pro pobavení, určitě tak učiňte - rádi se na vás podíváme. U této akce platí, že bude přesně taková, jakou si ji uděláme - může to být nudná diskotéka s občerstvením, která se dá udělat kdykoliv, nebo suprová akce plná srandy, kterou si maximálně užijeme.

 Uvidíme se v sobotu!

1
Výchova dětí
JEDNOTA OREL
http://www.orel-uh.cz/
Sportovní a kulturní aktivity, restaurace a ubytování
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP
Časopis

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Centrum pro rodinu,Uherské Hradiště a okolí,manželství,láska,věrnost,muž,žena,dítě,mládež,seznamka, rande,svatba,příprava pro snoubence,advent,Vánoce,půlnoční mše,informace,Velikonoce,křest,zajímavé příběhy,víra,přednášky,společenství,akce,poutě
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one