Pastorační centrum pro rodinu,Uherské Hradiště a okolí,manželství,láska,věrnost,muž,žena,dítě,mládež,seznamka, rande,svatba,příprava pro snoubence,advent,Vánoce,půlnoční mše,informace,Velikonoce,křest,zajímavé příběhy,víra,přednášky,společenství,akce,poutě

rubrika PRO MUŽE

Zajímavé akce pouze pro muže, zajímavé informace, knihy a brožurky, které se líbí mužům, setkávání mužů, mužské pojetí víry - pozvánky a tipy najdete v této rubrice.

Když v roce 1966 zemřel pastor Wilhelm Busch, rozšířila se tato zpráva jako lesní požár po celém Německu. Zanedlouho poté, co ji potvrdilo radio a televize, byli smutní lidé i v jiných částech světa. Dnes jeho jméno dobře znají jak na Sibiři, tak v Jižní Americe nebo na Mysu Dobré naděje. Jeho knihy jsou přeloženy do všech známých světových jazyků. Tu nejčtenější z nich, brožurku s názvem "Ježíš, náš úděl" (českou zkrácenou verzi) vám nyní nabízíme k četbě on - line a zdarma.

http://weepinka.blog.cz/rubrika/kniha-jezis-nas-udel/2

V mládí byl Wilhelm všechno, jen ne zbožný. Kdyby mu jako mladému důstojníkovi řekl, že jednou bude kázat v kostelích, hlasitě by se mu vysmál, protože Bůh ho v té době vůbec nezajímal. V knize se dozvíte, co zpúsobilo, že tisíce lidí přicházelo později na jeho přednášky a ještě více četlo jeho knihy. Byl přesvědčen, že evangelium o Ježíši je nejdůležitější zprávou všech dob. A lidé, kteří slyšeli nebo četli jeho zprávu o tom, jak Bůh změnil jeho život, sami často zjistili, že Ježíš je Ten, koho i oni potřebují pozvat do svého života. Že Bůh je zásadním tématem pro celý svět, pro život všech lidí. Nahlédněte do některé kapitoly a uvidíte, že zajímavých je všech 17 kapitol. Kniha ve zkrácené verzi, kterou vám nabízíme, není určena k prodeji. Její šíření je možné pouze k nekomerčním účelům, bez dodatečných změn a doplňků, zdarma. Můžete si ji taky stáhnout na

http://www.ulozto.cz/5438887/busch-wilhelm-jezis-nas-udel-pdf

Den otců.

Den otců je svátek, který se u nás stává čím dál více oblíbenějším. Hlavně tátové se na tento svátek těší, vždyť si přece za svou péči také zaslouží nějaký ten dáreček. Letos Den otců připadá na 16. června.

Dejte najevo svým tatínkům a dědečkům, jak si jich vážíte a jak je máte rádi. Věnujte jim něco zajímavého, originálního, připravte zajímavý rodinný výlet, nebo jim připravte překvapení v podobě malého dárečku, vlastnoručně zhotoveného dětmi. Oslavte třetí červnovou neděli mezinárodní  Den otců.

V České republice, kde se ještě Den otců oficiálně neslaví, se koncem roku 2008 objevily návrhy, aby se tento významný den stal součástí našeho kalendáře tak, jako je tomu již ve většině zemí.

Tento významný svátek připadá podle americké tradice na 3.neděli v června. Oficiálně se začal Den otců slavit od roku 1972, za vlády presidenta Richarda Nixona. Ale jeho počátky sahají už do počátku 20. století.

Proč se slaví Den otců ?

Svátek byl pravděpodobně inspirován osudem rodiny Smartových. Maminka šesti dětí, paní Smartová, brzy zemřela a všechny potomky vychovával jen jejich otec - Wiliam Smart. Na jeho počest pak uspořádala jedna z jeho dcer velkou oslavu, aby tak tatínkovi projevila svou vděčnost za všechno, co pro ně udělal.

Archiv akcí..png

Níže pod tímto příspěvkem najdete  Archiv pozvánek na akce, které už proběhly.

Pokud byste měli zájem o podobnou akci, kontaktujte nás. 

Rádi ji znovu zorganizujeme pro vás a pro další zájemce, pokud to bude možné.  

Děkanátní Den pro muže se vydařil.  V důsledku deštivého května a dalších akcí byl přesunut na červen. Bylo krásné počasí a tak se účastníci v dalším programu po mši svaté rozhodli pro delší výlet, který naplánovali dva místní borci a občerstvení u hradu Buchlov. Opět se celé akce nemohli zúčastnit všichni, kdo měli zájem, protože akcí kolem bylo opravdu hodně a někteří měli už jiné povinnosti. Přesto se někteří zúčastnili alespoň té části akce, kterou stíhali. Nejvíce mužů přijelo na první promluvu pro muže, kterou přednesl pan farář. R. Chmelař. Je dobré číst pečlivě plakátek s podrobným programem, aby se předešlo nedorozuměním, a někdo pak přijede na výlet až poté, co je v plánu přednáška s diskuzí a je pak zklamán, že výlet nestihl. Závěrečné požehnání bylo s plným obsazením - mezi účastníky byl i mladý varhaník, ministrant a samozřejmě pan farář R. Chmelař. Za fotky z akce patří poděkování jednomu z účastníků. Celkem se akce zúčastnilo 15 účastníků. 

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Příští akce je naplánována na podzim. Tentokrát přemýšlíme nad táborákem s programem a přespáním. Vaše tipy na program u táboráku a nabídku místa konání zasílejte na e-mail: uhcpr @seznam.cz. Děkujeme.

 DĚKANÁTNÍ
DEN PRO MUŽE

Buchlovice, neděle 6.6. 2010

Centrum pro rodinu Uherské Hradiště zve věřící muže z celého uherskohradišťského  děkanátu a okolí, všech věkových skupin, na  DĚKANÁTNÍ DEN PRO MUŽE, který se uskuteční 6.6. 2010 v Buchlovicích.

Duchovním vůdcem DNE PRO MUŽE  bude P. Mgr. Rudolf Chmelař, farář v Buchlovicích.

Program:

1. Začátek - setkání mužů, bude v 9.30 hodin ve farním kostele v Buchlovicích - mše svatá s promluvou pro muže: Muž a jeho rodina. (Mše svatá nebude sloužena zvlášť, jedná se o pravidelnou mši sv. pro farníky v Buchlovicích, ale promluva bude zaměřena na Den pro muže).

2. Následovat bude výlet do přírody (do cíle, vzdáleného zhruba 3/4 hodinu cesty), volným procházkovým tempem, oběd v hospůdce, promluva Muž a jeho Bůh a cesta zpět do Buchlovic. Během výletu možnost přátelských osobních rozhovorů s P. Rudolfem Chmelařem nebo s dalšími účastníky setkání mužů. Je připravena i mokrá varianta v případě nepříznivého počasí.

3. Setkání bude pokračovat v kostele nebo v jiné vhodné budově promluvou Muž na cestě životem, návaznou debatou a diskusí (můžete si připravit otázky), závěrečnou modlitbou a požehnáním.

4. Konec setkání je plánován nejpozději v 16.00 hodin.

JE MOŽNÉ ZÚČASTNIT SE JEN TÉ ČÁSTI SETKÁNÍ, KTERÁ JE PRO VÁS PŘIJATELNÁ, AŤ UŽ Z JAKÉHOKOLIV DŮVODU.

SETKÁNÍ SE USKUTEČNÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ!

Už jste ve svém životě dosáhli bodu, kdy jste si připadali, že běžíte tak rychle a jste natolik zaneprázdněni, že vám uniká zhruba 70 % všeho toho, co se děje kolem vás? Nikomu neuškodí občas se zastavit, odreagovat se, uvědomit si více svou mužskou identitu, a užít si alespoň na chvíli výhradně mužskou společnost. Uvědomit si, kdo vlastně jsem, kam jdu, a co po sobě chci zanechat, a taky si připomenout důležitost často nedoceněné role muže a otce v rodině.

Tématem setkání bude motto: Muž a jeho Bůh, Muž a jeho rodina, Muž na cestě životem.

Pokud bude deštivé počasí, bude připravena tzv. mokrá varianta - místo výletu do přírody společná návštěva nějakého  zajímavého objektu v Buchlovicích.
Pokud bude pěkné počasí, bude v zámecké zahradě v Buchlovicích možnost setkání manželek (i s dětmi) ženatých účastníků Dne pro muže, nebo rodin těch svobodných. Program setkání těchto rodinných příslušníků  zajistí Centrum pro rodinu Uherské Hradiště.

Přihlášky zasílejte na e-mail: uhcpr@seznam.cz nebo SMS na tel.: 731 646 898,
Prosíme o zaslání přihlášky i tehdy, pokud máte zájem sezúčastnit, ale nevíte ještě jistě, jestli vám to vyjde, abychom měli představu, kolik mužů se asi zúčastní. Účast je zdarma, jídlo a pití v hospůdce si platí každý sám. V přihlášce uveďte vaše křestní jméno (příjmení nemusíte), a místo bydliště. Na akci je samozřejmě možné přijt i bez přihlášení, nebo se přihlásit anonymně (bez uvedení bydliště, uvést pouze křestní jméno). Přihlášení účastníci obdrží (pokud si to budou přát) po mši svaté před začátkem výletu startovní vizitku (křestní jméno, místo bydliště), která všem usnadní vzájemnou případnou komunikaci. Zároveň bude možnost přispět drobným dobrovolným příspěvkem na režijní náklady akce.

Pokud máte tip na cíl výletu nebo mokrou variantu, budeme rádi, když nám ho pošlete, at je z čeho vybírat. Zatím se nabízí hrad Buchlov a Břestecká skála. Podobná setkání plánujeme i v budoucnu, takže každý nápad se bude hodit. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na vás.
Výchova dětí
JEDNOTA OREL
http://www.orel-uh.cz/
Sportovní a kulturní aktivity, restaurace a ubytování
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP
Časopis

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Centrum pro rodinu,Uherské Hradiště a okolí,manželství,láska,věrnost,muž,žena,dítě,mládež,seznamka, rande,svatba,příprava pro snoubence,advent,Vánoce,půlnoční mše,informace,Velikonoce,křest,zajímavé příběhy,víra,přednášky,společenství,akce,poutě
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one