Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.

 PÁTEK

 

Večerní modlitba:

Velký Bože na nebi, každý tvor Tě velebí.

Celá Země zpívá si, žes ji stvořil do krásy.

A ten náš svět, Bože, chraň,

drž nad ním svou mocnou dlaň.

I nade mnou, který v něm chci zůstat Tvým dítětem XY....

S maminkou i s tatínkem, ...............................,

........................................,  a se všemi, které znám,

když zhasíná  venku den, v ochraně Tvé usínám.

 

Kdy už ty děti dostanou rozum?
Jednoho dne se stane, že opět křiknete na své děti: „Proč už nejste konečně trochu rozumnější a nechováte se podle toho!" A oni poslechnou na slovo.
Nebo řeknete: „Jděte, prosím vás, ven a najděte si nějakou jinou zábavu... a nebouchejte s dveřmi!" A ony s těmi dveřmi skutečně nebouchnou. Narovnáte pomilionté pomuchlané peřiny po ranním vstávání, posbíráte hračky a kusy oblečení, porovnáte poličky, odklidíte kelímky od jogurtů, hračky urovnáte do krabic, srovnáte obrázek s medvídkem či nějakou rock-star, visící nakřivo. A pomyslíte si: „Kéž by to  zůstalo tak hezky uklizené napořád!"
A ono to tak zůstane.
Večer připravíte sváteční večeři s dezertem, vše urovnané, čisté a nakrájené na vzorné porce a tvary. Na svátečním dortu nejsou žádné známky dětských prstů na polevě, ani nechybí vyďoubané třešinky. A vy si řeknete: „Ano, takto přece vypadá slavnostně prostřený stůl a večeře!"
A sednete si k tomu krásně prostřenému stolu... sami.

Řeknete si: „Já už konečně potřebuji klid a soukromí při telefonování. Žádné poskakování kolem. Tahání za rukáv. Žádný řev a hádání kolem jako kulisa. Prostě klid! Slyšíte-klid! Ticho!!!"

A budete je mít.

Už nikdy více umělé mističky, tácky, sklenice oleptané od špinavých rukou a špagety po celém stole. Konec přehozů přes opěradla gauče v obýváku k ochránění potahů od umatlaných nohou a zalepených ponožek. Už žádné gumičky na šuplíky u kuchyňské linky, dvířka bránící východu z dětského pokoje či pádu ze schodů. Už ani pod gaučem nenajdete autíčko či zapomenutou panenku Barbie.

Už jsou pryč ty časy bezesných nocí s dítětem v náruči či pod osuškou nad inhalací na zmírnění zánětu průdušek. Postýlka už není plná drobků a v kočárku už bys nenašel ztvrdlou špičku od rohlíku. Konec potopám v koupelně. Kdy naposled jste nažehlovali poslední záplatu na děravé tepláky, zase prodřené na průlezce?

Už žádné promočené boty či ušmundané tkaničky od bot, odřená kolena a prošoupané zadnice na kalhotách.

Dovedete si to představit?

Mít rtěnku s hladce obroušenou špičkou a ne žádný pahýl? Nemuset někoho shánět na hlídání, když chcete jít se zákonným partnerem-manželem do kina či na večírek? Nebo prát jen jednou týdně? Či nakupovat jen s košíkem v ruce?

Konec rodičákům a poznámkám. Konec hlídání času, kde, kde má které dítě být na jakém kroužku. Žádné hřmící poslední hity pop-music či několikrát opakované dětské seriály v televizi. Žádné balení a odcházení z domu na poslední chvíli, hledajíce tomu rukavici, onomu botu. Mytí vlasů v devět hodin večer. Už si ani nikdo nepůjčuje auto. A pásku na zalepení balíku najděte na svém místě. Dokonce i nůžky.

Popřemýšlejte o tom.

Žádné dárky zabalené do obyčejného balicího papíru či krabice od sušenek, s trčícími neuměle přilepenými rohy. Žádná políbení ulepená od žvýkačky či rohlíku s marmeládou. Žádné chichotání a šuškání ve tmě večerního pokojíčku. Žádná odřená kolena k ošetření, žádná odpovědnost, žádný strach.

A ten hlas se vrací a říká: "Kéž byste už konečně vyrostly!"
A ticho v domě vám odpovídá: "Vždyť už jsme vyrostli, jsme přece už dávno velcí a dospělí..."

***********************************************************************************

20.11.2014 23:36:48
uhcpr
Výchova dětí
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one