Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.

Večery u adventního věnce pro rodinu s dětmi:

Prožijte spolu během adventu kouzelné večerní půlhodinky: Posaďte se i s dětmi kolem adventního věnce. Zhasněte (ztlumte) světlo v místnosti (můžete rozsvítit ve vedlejší místnosti a nechat pootevřené dveře). Tím vytvoříte pěknou tajuplnou atmosféru. Zapalte patřičný počet svíček, a společně si zazpívejte nebo pusťte adventní nebo vánoční písničku třeba z CD. Přečtěte si krátký zajímavý příběh třeba z naší adventní nabídky na každý den nebo několik veršů z Bible. Pomodlete se večerní modlitbu. Zakončit adventní večerní posezení můžete opět písničkou a následným zhasnutím svíčky. Když je odkud vybírat zajímavé příběhy, tak vám ani příprava nezabere moc času. Děti jsou velice vděčnými posluchači, ale také rádi příběh i přečtou a těší se na společnou nevšední aktivitu. Zvlášť, když jim dovolíte zaujmout polohu, jaká jim vyhovuje, a zapálit příslušnou svíčku (případně zapálit tutéž svíčku znovu po každé aktivitě během 1. týdne, kdy má svítit jen jedna, pokud jsou malé a nedokázaly by počkat, až se vystřídají s ostatními sourozenci další den). Je to vše pro radost dětí i rodičů a pro podporu vzájemné radostné pospolitosti a zároveň je to skvělá forma předávání víry v rodině. Vše by mělo probíhat v naprosté pohodě a vstříctnosti, nikdo by neměl být k žádné aktivitě nucen. Některé děti zpočátku jen z povzdálí přihlížejí, tak je nechte, později se k vám rády přidají. Musí si často na společné aktivity teprve zvyknout. Nakonec si je zamilují stejně jako vy. Děti většinou tyto adventní večery potom často vyžadují každý rok a vzpomínají na to celý život. Jsou to opravdu nezapomenutelné duchovní zážitky. Příběhy zapomenete, ale nikdy nezapomenete, jak dobře vám spolu v adventu bylo.

Děti milují rituály a společné pohodové chvilky s rodiči.  Nemusí vzorně sedět, mohou ležet na zemi, na gauči, sedět někomu na klíně, poskakovat, zkrátka všechno, co vaše nervy vydrží a co nezpůsobí požár. Jen při krátké modlitbě by se měly chovat uctivě a tiše, pokud to už dokáží a jsou schopny to pochopit.

  Pod rubrikami 1. adventní týden až 4. adventní týden najdete krátké zajímavé články a modlitby na každý den adventu, nebo použijte vlastní zdroje. Je dobré  začít adventní večer nějakou vánoční nebo křestanskou písní, třeba Vánoce přicházejí. Zazpívejte si, nebo pusťte CD.

Další příběhy a modlitby najdete v dětské Bibli a v kancionálu. Zavzpomínejte taky na oblíbené modlitby svého dětství a na to, jak jste slavili Vánoce, když jste byli ještě malí.

24.11.2014 21:54:03
uhcpr
Výchova dětí
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one