Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.

 Jak prožít advent ve společenství mládeže:

Minulý rok jsme na studentských kolejích prožili Advent velmi zajímavým spůsobem, který budeme pro velký úspěch opakovat.
Zkuste si to taky: Sežeňte si někde adventní věnec se čtyřmi svíčkami, které se opravdu dají zapálit (některé jsou totiž tak načančané, že při zapálení by spolu s nimi shořel i věnec).

 

V 1.  neděli adventní si večer  sedněte ke stolu, na který položíte věnec a  pomocí losování určete, kdo zapálí první svíčku. Ztlumte světlo v místnosti nebo zhasněte a nechte rozsvíceno ve vedlejší místnosti a dveře nechte pootevřeny. Pak se zaposlouchejte  do nějaké vhodné (křesťanské) písničky. Tím se vždycky společnost zároveň zklidní a vznikne taková ta správná atmosféra. Po následujícím slavnostním zapálení svíčky ten člověk, který se k tomu nejlépe hodí, provede zahájení Adventu, které si předem připravil. Udělá to tak, že pronese několik slov o tom, proč a jak se chceme spolu připravovat na Vánoce.
Řekne třeba pokud možno slavnostním hlasem: Věnec byl vždy symbolem vítězství a radosti. Tento adventní věnec je symbolem vítězství Světla nad tmou, Lásky nad nenávistí. Svíce, které na něm budeme postupně zapalovat, symbolizují Krista - Světlo, které je mocnější, než všechna temnota. Světlo, které do našeho světa již přišlo, které se nabízí každému člověku a které taky definitivně zazáří na konci časů.

 

Vánoce jsou svátky míru a pokoje. Abychom je pěkně prožili a měli radost, chceme se na ně dobře připravit. Dáme si navzájem vzácné dárky. Až do Vánoc se budeme snažit usmířit se s ostatními, i sami se sebou. Uchovat si tu krásnou atmosféru a ničím si ji nepokazit. Každý se budeme snažit udělat občas záměrně někomu ze zúčasněných malou radost. Vynalézavosti se meze nekladou. Na tomto věnci budeme postupně zapalovat svíce. Jsou symbolem Světla a Lásky, která o Vánocích přichází do celého světa. Ať si jí užije plnou mírou i každý z nás.

Pak si všichni podají ruce a sfouknou společnými silami svíčku.

Po další všední dny si opět poslechneme píseň, nebo ještě lépe zazpíváme sami,  zapálíme  aktuální svíčku (svíčky), a přečteme něco krátkého s vánoční tématikou, stačí vhodný citát, báseň, nebo, jestli máte Bibli, tak něco z Bible. Potom chvíli jen tak pokecáme a svíčku zase společně sfoukneme.

 

O druhé neděli adventní uděláme něco slavnostnějšího, třeba přečteme nějaký delší zajímavý příběh či náročnější báseň o lásce (ale ne o erotice, to by z vánoční atmosféry moc nezbylo!)

 A potom vylosujeme dvojice, které si před Vánocemi dají maličký (opravdu maličký) dárek.

 

Podobně postupujeme dál k třetí neděli adventní.

No a poslední naše adventní setkání před Vánocemi, než se rozjedeme na prázdniny, si všichni podáme ruce, popřejeme si pěkné prožití Vánoc a rozdáme dárky. Aby to bylo zajímavější, šli jsme dokonce tak daleko, že jsme si vzali věnec s sebou ven. Byl tehdy už napadlý sníh, a tak jsme šli k jen několik metrů vzdálenému jehličnatému stromku, který tam rostl. Položili jsme věnec na sníh vedle stromku, zapálili všechny svíčky, popřáli si navzájem hezké Vánoce a dvojice si předali zabalené dárečky. Protože o 4. neděli adventní o Vánocích už většinou spolu nejsme, ale jsme každý doma.

 

A ještě jedna praktická poznámka. Někteří z nás dlouho nemohli přijít na to, jak se mají svíčky zapalovat. Takže se to pokusím vysvětlit. Svíčky na věnci se zapalují postupně. První neděli adventní a po celý následující týden se zapaluje jen jedna, další neděli se zapalují dvě: ta první, co už hořela minulý týden plus nová. A tak dál. Na každou neděli připadá jedna nová svíčka. Takže v poslední, čtvrtou neděli adventní máte na věnci jednu mini svíčku a jednu skoro celou. Na některém věnci bývají svíčky dost malé, ale vy si určitě poradíte.

 

zdroj: http://laska.xf.cz
29.11.2014 02:29:25
uhcpr
Výchova dětí
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one