Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.

Večery u adventního věnce.

Pořiďte si adventní věnec se 4 svíčkami, takový, abyste  opravdu svíčky mohli zapálit bez toho, že by vám věnec shořel. Po dobu adventu, pokud můžete, se každý večer místo klasické večerní modlitby s dětmi s nimi shromážděte u stolu, na který položíte adventní věnec a udělejte si půlhodinovou zajímavou  přípravu na příchod Ježíše o Vánocích. Děti milují rituály a společné pohodové chvilky s rodiči.  Nemusí vzorně sedět, mohou ležet na zemi, na gauči, sedět někomu na klíně, poskakovat, zkrátka všechno, co vaše nervy vydrží a co nezpůsobí požár. Jen při krátké modlitbě by se měly chovat uctivě a tiše, pokud to už dokáží a jsou schopny to pochopit. Ty větší můžete pověřit zapálením příslušné svíčky. Když je sourozenců více, zapálí každý jednu svíčku a potom se sfouknou ty, co hořet nemají, at se děti nehádají. Nebo se mohou v zapalování střídat.
V rubrice Adventní věnec na těchto stránkách najdete inspiraci, jak zajímavě a užitečně prožít advent. V jednotlivých adventních týdnech najdete krátké zajímavé články a modlitby na každý den adventu, nebo použijte vlastní. Je dobré  začít adventní večer nějakou vánoční nebo křestanskou písní, třeba Vánoce přicházejí. Zazpívejte si, nebo pusťte CD. Děti budou na tyto večery rády vzpomínat, a příští rok se na ně budou těšit zase a vy s nimi.
28.11.2009 21:16:15
uhcpr
Výchova dětí
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one