Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.

Novéna k Božímu milosrdenství

Na Velký pátek začíná novéna k Božímu milosrdenství.

Není to jen nějaká další pobožnost či další růžencová modlitba navíc. S ničím podobným nesrovnatelná pobožnost k Božímu Milosrdenství rozhoduje o osudu světa a o osudu lidstva. Může rozhodnout i o tvém osudu a o osudu lidí, za které se budeš modlit.

Novénu včetně nádherných modliteb, které nadiktoval svaté Faustyně sám Ježíš, si můžete přečíst na

http://www.kmbm.cz/ucta_k_bozimu_milosrdenstvi/svatek/

 

Jak informuje oběžník olomouckého arcibiskupství Acta cuariae č.3/1986, spočívá novéna v denní modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství (po dobu 9 dnů).

Tuto modlitbu nadiktoval Pán Ježíš svaté sestře Faustyně ve Vilně roku 1935. V následujících zjeveních vysvětlil její hodnotu a účinnost a sdělil přislíbení s ní spojené :

" Skrze modlitbu této korunky rád dám všechno, o co mě budou prosit," slíbil Pán Ježíš a dodal: "bude-li to ... ve shodě s Mou vůlí."

" Skrze tuto novénu k Milosrdenství obdařím duše všemi milostmi."

Slovo "všemi" znamená dosažení všech dobrodiní, o která bude duše prosit, bez ohledu na to, zda se bude modlit o milosti pro sebe nebo pro druhé...

Další úžasný příslib se týká HODINY SMRTI : Je to milost šťastné a pokojné smrti.

Kněží ji budou doporučovat hříšníkům jako poslední možnost záchrany. I kdyby byl hříšník sebevíc zatvrzelý, jestliže se jen jednou pomodlí tuto korunku, získá milost od Mého nekonečného milosrdenství.

Takže byť jen jednou, ale s postojem shodným s obsahem modlitby a především s vírou, nadějí a v pokoře, s upřímnou a hlubokou lítostí nad hříchy.

Tuto milost si mohou vyprosit nejenom ti, kteří se sami s nadějí a vytrvalostí Korunku modlí, ale také umírající, u nichž se jiní budou slovy Korunky modlit.

Je to přímá cesta k Tomu, který jediný má moc zachraňovat, k Ježíši ukřižovanému a zmrtvýchvstalému. Modlitbou slovy této Korunky prokazujeme skutek milosrdné lásky k lidem, což je, vedle důvěry a vytrvalosti v modlitbě, nutnou podmínkou pro obdržení milostí a darů.

21.04.2011 16:34:46
uhcpr
Výchova dětí
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one