Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.

Pozvánka na XVI. SETKÁNÍ MLADÝCH LEDNICA 2000

http://www.youtube.com/watch?v=DVmwDj7NIF8&feature=related

Ludzie Ewangelii Daleko Nieście

Imię Chrystusa   Amen

2. června 2012, Polsko - přijeďte nebo nahlédněte přes internet!

Na setkání mládeže v Polsku, nazvané Lednica 2000, kam jsou každoročně srdečně zváni i mladí z okolních zemí, se už tradičně můžete podívat alespoň přes internet. Setkání začíná v sobotu odpoledne, a končí po půlnoci. Spí se bud ve spacáku společně na nádraží, při čekání na vlak, nebo cestou vlakem, nebo kdo chce, zajistí si nocleh někde poblíž. Lednogóra je vesnice, ve které se nacházi nejbližši žel.stanice a vsechno probihá na Lednickych polich - loukách (Pola Lednickie - na mapě se dají najít přesně). Někdo přijde na lednické louky, kde je setkání, pěšky (kolem 6 km), někdo se sveze autobusem. Obě možnosti využívají davy nadšených mladých lidí. Akce se koná za každého počasí, proto je dobré si vzít s sebou pláštěnku, karimatku, jídlo, pití a pod. Poláci s sebou nosí tzv. izotermickou folii (220x140cm), která skvěle ochrání proti chladu, slunci i dešti a přitom je lehoučká a skladná. Dá se koupit i u nás, v lékárnách, stojí 24 Kč, je v balíčku asi 10x8cm .

Letošním motem je : Láska tě najde! Program bude zaměřený na prozkoumávání hlubin Božího milosrdenství a Deníčku sv. Faustyny.

Spotkamy się pod hasłem: "Miłość Ciznajdzie!". Pragniemy zapoznać się z fragmentami Dzienniczka św. Faustyny i odkrywać głębie Bożego Miłosierdzia.

V sobotu 2.6.2012, kdy se setkání koná, bude na http://www.lednica2000.pl/duszpasterstwo/transmisja/ nebo na http://www.lednica2000.pl/spotkania-lednickie/4-czerwca-2011/transmisja-internetowa/

přímý přenos (začátek bude uveden na stránkách asi týden před setkáním). Setkání organizuje každý rok polský kněz, dominikán Jan Gora OP. Je to událost plná modliteb, hudby, tance, setkání s Bohem i s přáteli z různých zemí. Netančí a nezpívá se jen na podiu, ale tančí se a zpívá po celých rozlehlých lednických loukách u jezera. Mladí křesťané tak vyjadřují svou radost z toho, že jsou Božími dětmi a vzdávají Bohu chválu. Kdo tam jednou byl, vždy se rád vrací, i když je to od nás poměrně daleko. Více informací najdete na http://www.lednica2000.pl/

Z ČR pravidelně jezdívá několik skupinek, jedna jako oficiální delegace. Pokud byste se chtěli připojit, informujte se na DCM nebo přímo na Praze na sekci pro mládež, u P. Jendy Balíka. Myslím, že i letos dostali pozvání.

Nejlépe je poptat se těch, kdo tam jedou už po několikáté, jaké to je a podle toho se zařídit.

Jeden zajímavý popis setkání v roce 2009 je (v češtině) na blogu https://angelar.signaly.cz/0906/ogolnopolskie-spotkanie-modych-lednica

Je toho hodně i na youtube. Fotky od některých účastníků včetně komentářů najdete i na

http://www.signaly.cz/fotkyAlbum.php?albumId=29114

http://www.signaly.cz/fotkyAlbum.php?albumId=29122

http://vojtec.signaly.cz/0906/at-vstoupi-duch-tvuj

http://evulka.signaly.cz/0906/zmrznuti-v-lednici-alebo

Tak neváhejte, dejte dohromady partu a vyrazte na cestu za dobrodružstvím, za Láskou a hlubinami Božího Milosrdenství. I když je většina programu v polštině, dostanete sešitek s texty a písněmi, jejichž melodie dobře znáte. A nikomu nebude vadit, když se přidáte ke zpěvu a tanci se společnou písní, ale s českým textem. Důležitá je radost se setkání s ostatními mladými, kněžími a s Bohem. A ta na tomto setkání nikdy nechybí.

29.04.2012 19:41:12
uhcpr
Výchova dětí
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one