Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
    

Děkanátní setkání mládeže UH děkanátu na Velehradě

31. března 2012

Očekávejte:

- mši svatou

- dost dobrý oběd

- pana Tomáše Řeháka, paní MUDr. Krausovou, pana Otmara Olivu s tématickými přednáškami (náš skvělý děkan P. Mgr. Jan Turko tam bude taky)

- přijedou i Paprsky

- účastnický příspěvek 60 Kč

- a spoustu dalšího programu

Pro více informací nebo v případě nejasností pište na: eizinka.24@seznam.cz

Přednášky Tomáše Řeháka (Jeho brožurky pro mládež  - Sex, šlehačka na dortu a Sex, AIDS, vztahy - si můžete (zdarma, bez nutnosti stahování) přečíst na pravém bočním panelu těchto stránek. Po kliknutí se vám zobrazí jednotlivé kapitoly)

Více informací na http://uhmladez.signaly.cz/dekanatko

PUTOVÁNÍ S DĚKANEM P. Mgr. Janem Turkem

Každou první neděli v měsíci vás uherskohradišťský děkan P. Jan Turko zve, abyste se spolu s ním vydali
na pěší pouť na Velehrad. P. Turko putuje spolu
s ostatními poutníky za každého počasí!
Cestou do Starého Města je prostor pro povídání,
na poutní stezce na Velehrad (cyklostezka) je pak prostor pro modlitby. Pokud se chcete některou neděli přidat, přijďte na sraz  ve 12.30 k farnímu kostelu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Na Velehradě je potom (v rámci běžného harmonogramu bohoslužeb)
v 15.00 hodin sloužena mše svatá v bazilice.

Termíny jednotlivých poutí najdete na www.farnostuh.cz/Dokumenty/pesipoutnaVelehrad.pdf
Anička Zelíková.jpg

Otec arcibiskup Jan Graubner a farnost Napajedla Vás zvou ke společné pouti ke hrobu Aničky Zelíkové, při které budeme děkovat za dar počatého života. Plakátek s programem a vice informací o pouti i Aničce Zelíkové najdete na http://napajedla.farnost.cz/

Příprava k přijetí svátosti biřmování.

Stále ještě je možnost přihlásit se k přípravě na biřmování, která probíhá na faře v Uherském Hradišti. Přípravu můžete navštěvovat buď  každou středu v 19.00 hodin, nebo každou sobotu v 9.00 hodin, podle toho, který termín si vyberete. Není třeba se přihlašovat předem, stačí rovnou přijít na přípravu. Bližší informace:

fauherskehradiste@ado.cz, tel. 572552824, http://www.farnostuh.cz/Default.aspx

ženich a nevěsta.jpg

Národní týden manželství.

Od 13. do 19. února 2012 probíhá v České republice už pošesté Národní týden manželství.

Na www.tydenmanzelstvi.cz  najdete oficiální tiskové zprávy, různé tipy a akce. Během týdne budou vstupy v médiích, pořádají se různé konference. To vše na podporu kladné medializace manželství. Tato celonárodní kampaň má lidem připomenout, že právě manželství je tou nejuspokojivější a nejúspěšnější alternativou pro soužití muže a ženy a pro správný vývoj a výchovu dětí. Současně upozorňuje, že dobré manželství není samozřejmost. Je to vztah, který je třeba stále budovat, zdokonalovat a pracovat na něm. V dobrém křesťanském manželství nemůže chybět Bůh, který je Láska, a taky by neměla chybět romantika, dobrá komunikace, přátelství, odpuštění a radost. On a Ona jsou v manželství jeden tým. Jejich vzájemná spolupráce je tím lepší, čím více každý z nich na sobě pracuje a rozvíjí vlastnosti jako je trpělivost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání. Rádi bychom povzbudili ty, kdo se do manželství chystají nebo už jsou svoji, aby v tomto týdnu zvláštním způsobem investovali do svého vztahu. Vyplatí se to! Můžete se inspirovat na http://www.btm.cz/index.php?menu=letacek&cely=ano&jaky=367

 V rámci letošního Národního týdne manželství vám nabízíme zdarma korespondenční kurz Fénix, obnova manželské lásky.  Kurz je určen pro manželské páry, kteří by chtěli své manželství oživit a vylepšit. Kdo máte o kurz zájem, napište si o něj na uhcpr@seznam.cz.

Když tě to v kostele nebaví....

Zajímavá videopřednáška P. Vojtěcha Kodeta právě na toto téma, je k dispozici na

http://uhmladez.signaly.cz/archives/5440

Trvá asi 50 minut. Je skvělá, tak neváhejte a zaposlouchejte se do ní.

Setkání společenství Kurzy ALFA se koná vždy ve čtvrtek v 19.00 hodin na faře v Uherském Hradišti. Všichni jsou srdečně zvání. Kontakt: fauherskehradiste@ado.cz, tel. 572552824

Farnost Uherské Hradiště zve v úterý 14. 2. 2012 v rámci vzpomínky 1143. výročí úmrtí sv. Cyrila k pěší pouťi na Velehrad. Odcházíme v 15.30 hodin od farního kostela sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti, Masarykovo náměstí. Zpět autobusem v 19. hodin.

Ježíš, náš úděl.php.jpg

Tato skvělá knížka je k dispozici i v češtině, můžete si ji nyní přečíst na internetu zcela zdarma.

Zimní pouťě na Velehradě

V neděli 12.února 2012 v 10.00 hodin slaví v bazilice pontifikální mši svatou k 1143. výročí úmrtí sv. Cyrila arcibiskup Jan Graubner. Více iformací na https://www.signaly.cz/zimni-pout-2012

Farnost Uherské Hradiště zve k pěší pouťi na Velehrad v úterý 14. 2. 2012.

Odcházíme v 15.30 hodin od farního kostela sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti, Masarykovo náměstí. Zpět autobusem v 19. hodin.

VÁNOCE 2011

Vánoce nejsou pohádka pro děti, ale Boží odpověď na drama lidstva, které hledá opravdovou, věčnou Lásku, radost, mír a štěstí. Obdarováni Bohem, obdarováváme se navzájem. Napodobujeme tak nesmírnou štědrost Boha, který nám v Dítěti Ježíši dává sám sebe.

Podrobný pořad bohoslužeb o Vánocích 2011 ve farnosti Uherské Hradiště i rozpis letošního předvánočního zpovídání najdete na stránkách farnosti Uherské Hradiště:

http://www.farnostuh.cz/

A jak se zpovídat?

Nejlépe nijak, soudí někteří lidé, protože neví, jak na to a netuší, o co všechno se tím připravují.

Zajímavé a pro mnoho lidí překvapivé informace o této jedinečné příležitosti, skrytém pokladu katolické církve, si můžete přečíst na

http://rob.signaly.cz/rubrika/svatost-smireni
Jak si nepokazit Vánoce.

Vánoce už jsou opravdu za dveřmi. Sestavili jsme pro jistotu varovný seznam hlášek, které vánoční atmosféru dokáží spolehlivě zakopat pod zem.
(Ne)nechte se inspirovat:o) a užijte si krásnou vánoční pohodu!

„Jo, přesně takovej svetr se mi líbí. Jen kdyby byl v jiný barvě a velikosti.”

„Copak si nemůžeš už jednou zapamatovat, že ty modré ozdoby se věší vždycky na spodní větve?”

„To jste mi toho zase dali.”

„Proč jste za tohle vyhazovali peníze?”

„Tvůj vkus mě opravdu dostává do kolen!”

„Klidně si rodino seďte u té blikající a načančané hrůzy. Já si jdu radši chatovat.”

„Ještě, že i o Vánocích můžeme čučet na bednu. Co bychom jinak dělali.”

„To máme jen 35 druhů cukroví???”

„Sorry, ale nevíš, že se na dárku cenovky obvykle nenechávají?”

„Nechcete někdo tu kosmetiku? Já tuhle značku stejně neužiju.”

„Nemůžeme si zazpívat nějakou normální písničku? Koledy už mi celý měsíc lezou krkem!”

„A kam to jako dám? A co s tím budu dělat? Ty si myslíš, že se to do mýho pokoje vejde?”

„Nemůžeš se alespoň jednou do roka tvářit normálně?”

zdroj: http://www.in.cz/

Tak než něco (nejen na Štědrý den) doma řeknete, nejdříve o tom zkuste chvilku přemýšlet...
...................................................................................
Současný papež Benedikt XVI. asi před čtyřmi lety řekl: „Ježíš přišel, aby nám řekl, že nás všecky chce mít v ráji a že peklo, o kterém se dnes jen málo hovoří, existuje a že je věčné pro všechny, kdo uzavírají svá srdce jeho lásce.“

Přejeme všem našim čtenářům radost a pokoj v srdci, požehnané a milostiplné vánoční svátky a světlo Ducha Svatého do všech dnů nového roku 2012.
Centrum pro rodinu v Uherském Hradišti.

ADVENT.

Krátké zajímavé příběhy a modlitby na každý den adventu najdete pod rubrikou ADVENTNÍ VĚNEC A VÁNOCE na těchto stránkách.

V rubrice s názvem "ADVENTNÍ VĚNEC A VÁNOCE"  je pro vás přichystán i rozsvícený adventní věnec, zajímavé tipy na prožívání adventu v rodině i ve společenství mládeže. Najdete tu i návod, jak si opravdový adventní věnec vyrobit.
Večery u advetního věnce vytvoří v rodině s dětmi krásné společenství, prohloubí pěkné vztahy mezi jednoltivými členy rodiny a umožní všem tu pravou, radostnou a zajímavou přípravu na Vánoce. Kdo z různých důvodů nemá nikoho, s kým by adventní večery prožíval, je zván do našeho virtuálního společenství.
Pod rubrikami 1. adventní týden až 4. adventní týden najdete krátké zajímavé články a modlitby na každý den adventu. 

A časem na konci rubriky ADVENTNÍ VĚNEC A VÁNOCE najdete odkazy na vánoční bohoslužby a zpovídání.
Nechceš prožívat advent sám? Přidej se ke čtenářům těchto stránek!

UČ SE ESPERANTO a vyhraj zájezd do zahraničí!

Soutěž probíhá od 5.11.2011 do 31. ledna 2012

Patronem soutěže je známý teolog, psychiatr, spisovatel a nadšený esperantista Doc. Max Kašparů.

Začni dělat esperanto, zvýšíš mozku potenci, přiblížíš si kontinenty, oddálíš si demenci!

Lernu Manjo, lernu Francjo gojon portas Esperanto lernu frato, lernu pacjo,tion diras psikiatro!

Více informací najdete na

http://soutez.esperanto.cz/

Panna Maria - Neposkvrněné početí.jpg

Bez  prvotního hříchu počatá Panno Maria, oroduj za nás, kteří se k tobě utíkáme!

Starý tulák a zázračná medailka.

Jeden muž se při toulání světem dostal k řece, do které právě v té chvíli spadl malý čtyřletý chlapec. Tulák neváhal, vlezl do vody a chlapce vytáhl. Chlapcova matka se chtěla muži velkoryse odvděčit. Pozvala ho na jídlo a pití, a řekla mu, ať si z jejího domu vybere něco, co by mu udělalo radost. Tulák nechtěl nic přijmout, spokojil se s tím, že se dobře najedl. Ale matka nakonec našla způsob, jak tuláka obdarovat. Vzala to nejcennější, co měl její syn u sebe - zázračnou medailku Panny Marie na stříbrném řetízku a nabídla ji zachránci. Ten se nejříve nemohl rozhodnout, ale na naléhání matky nakonec dovolil, aby mu medailku zavěsila na krk. Slíbil taky, i když neochotně, že se každý den pomodlí modlitbu " Zdrávas Maria".
Slib splnil, ale nezměnil svůj život, poznamenaný hříchy. Takto žil mnoho let. Když se blížil konec jeho života, ležel opuštěný v nemocnici v cizím městě, kam se zatoulal.
Protože už mu nebylo pomoci, zavolali k němu kněze. Jenže tulák ho přivítal s posměchem a nadávkami. Když ale vyšlo najevo, že kněz pochází ze stejného kraje jako on, dali se do řeči.  Ale když přišla řeč na Boha a smíření s ním,  starý tulák to odmítal.
"Musel byste mi dát nějaké zvláštní znamení, že Bůh opravdu je a že stojí i o mne. To ale samozřejmě nemůžete," řekl a obrátil se ke stěně pokoje na znamení, že s knězem už dál nechce mluvit. Kněz ale neodešel. Soucitně se díval  na nemocného.  Najednou si všiml řetízku na jeho krku a medailky. Zeptal se, jestli je to památka po mamince.  "Ne," odpověděl muž, "ale je to památka na jednu  událost,  starou mnoho let." A řekl knězi, jak a kde medailku dostal. Když domluvil, kněz si klekl  vedle postele na kolena a se slzami v očích se začal modlit. "Stalo se vám něco?" zeptal se tulák.
"Ten chlapec, kterému jste před lety zachránil život, jsem já," řekl s dojetím kněz a přidal ještě několik podrobností o vzpomínané události. Nemocný se nezmohl na slovo. Mezitím kněz pokračoval: "Sám Bůh vám dává znamení svého milosrdenství. Vy jste mi zachránil život tělesný a Bůh chce posloužit právě mnou, aby vám zachránil život věčný."
Starý muž nečekal takový mimořádný projev Boží lásky. Ve zkroušené zpovědi složil tíhu svých vin do rukou milosrdného Boha, přijal svátostného Spasitele a krátce na to odešel ke svému nebeskému Otci, který tolik roků čekal na marnotratného syna.
Panna Maria, útočiště hříšníků, vyprosila tulákovi ještě jednu šanci a tulák byl přece jenom zachráněn.

Panna Maria, zjevení svaté Kateřině Labouré a zázračná medailka.

Dne 18.7.1830 se zjevila Panna Maria svaté Kateřině Labouré, Milosrdné sestře sv.Vincence, v době jejího noviciátu, v Paříži, na ulici du Bac 140.

...Téhož roku zjevila se Panna Maria opět. Blahoslavená Panna měla bílý, červeně se třpytící šat, stála na zeměkouli a pod jejíma nohama se svíjel had. V rukou držela malou zeměkouli, měla oči pozdviženy k nebi a zatímco tuto zeměkouli obětovala Bohu, řekla: „Koule, kterou vidíš, představuje celý svět a každého člověka zvlášť.“ Náhle byly její prsty pokryty prsteny s krásnými drahokamy, z kterých vycházely paprsky. Maria řekla: „Paprsky jsou znamením milosti, které já vylévám na všechny, kteří mě o ně prosí.“ A když se Kateřina podivila, že z některých drahokamů paprsky nevycházejí, blahoslavená Panna jí řekla: „Drahokamy, které nevysílají paprsky, představují milosti, o které mě lidé neprosí…“

Potom se vytvořil okolo Panny Marie oválný rám se slovy: „Ó, Maria, bez dědičného hříchu počatá, pros za nás, kteří se k Tobě utíkáme.“ Zároveň slyšela sestra hlas: „Nech podle tohoto vzoru razit medailku. Osoby, které ji budou nosit, dosáhnou veliké milosti. A přehojné milosti obdrží ty osoby, které ji budou nosit s důvěrou.“ Nyní se obraz obrátil a sestra Kateřina viděla, jak by měla vypadat zadní strana medailky. Písmeno M., nad nímž vyčníval kříž, spočívající na příčném trámu. Dole Srdce Ježíšovo a Mariino; první obklopeno trnovou korunou, druhé probodeno mečem. Okolo bylo dvanáct hvězd.

O dva roky později byly s dovolením pařížského arcibiskupa De Quelena raženy první medailky. Nedá se několika slovy povědět, kolik milostí medailka Panny Marie zprostředkovala. Ne nadarmo ji věřící lid nazval „Zázračná medailka“. Neočekávaná uzdravení, ochrana v nebezpečí těla i duše, nápadná obrácení ukazují, že Maria dodržela slovo.

Sestra Kateřina prožila celý život ve službě starým nebo postiženým lidem v útulku v Enghien u Paříže, kde 31.12.1876 zemřela v pověsti svatosti. V roce 1933, před blahořečením, našli její tělo při exhumaci neporušené. Její chloubou bylo, že žádný ze starců, které ošetřovala, nezemřel bez svátosti smíření s Bohem, což Kateřina s důvěrou přičítala účinkům „Zázračné medailky.“

Více informací o vyhlášení dogmatu o Neposkvrněném početí panny Marie, "zázračné" medailce a sv. Kateřině Labouré najdete například na:

http://web.katolik.cz/feeling/1_7.htm

Tak to je síla! Panna Maria fakt tak zázračně pomáhá a mi ji tak málo prosíme!
Pořiďte si i vy "zázračnou medailku", nestojí mnoho. Nejlepší je zakoupit větší velikost, kde se dá přečíst i nápis, v ceně 10 Kč/kus ji seženete například v prodejně Matice Cyrilometodějské na Dolním náměstí v Olomouci, nebo na poutích. Nechte si ji posvětit a noste ji s důvěrou na krku nebo jinde, například v dokladech apod., a každý den se svěřte pod ochranu Panny Marie modlitbou, kterou nám dala Ona sama:
„ Maria, bez hříchu dědičného počatá, pros za nás, kteří se k Tobě utíkáme.“

ADVENTNÍ DÍLNA - pečení a zdobení perníčků.

Centrum pro rodinu a paní Chlachulová vás zvou na adventní pečení a zdobení perníčků

Kdy: v sobotu 10.12.2011 od 12.00 hodin

Kde: obec Sušice u Uherského Hradiště, dům č.69 ( blízko obcí Jalubí a Traplice))

Program: Paní Chlachulová, která vás pečením a zdobením perníčků bude provázet, připraví těsto na tzv. PAŘENÉ PERNÍČKY. Vy si pod jejím vedením můžete vykrajovat a upéct a podle ukázky techniky zdobení také ozdobit různé druhy perníčků, které si pak odnesete domů. Vstup zdarma, zaplatíte jen suroviny. Je třeba se alespoň 2 dny předem nahlásit na tel. 732 482 747 nebo na uhcpr@seznam.cz

pernicky pani Chlachulova.jpg

Velká farní vánoční hra v Uherském Hradišti

V neděli 20.11.2011 začíná ve FARNÍM kostele v Uherském Hradišti VELKÁ FARNÍ VÁNOČNÍ HRA pro všechny farníky, kteří mají rádi překvapení a vánoční dárky, pro děti i dospělé.

Vzadu v kostele za lavicemi najdete speciální kartičky. Kdo by chtěl na Vánoce dostat dárek od tajemného neznámého člověka, který bude letos u nás zastupovat Ježíška, doplní do kartičky své jméno a vhodí ji do připravené krabice. Zároveň bude přemýšlet, jaký dárek, v ceně tak od 20 do 50 Kč, by mohl na oplátku zase on darovat tomu tajemnému neznámému. Nebude těžké to vymyslet, poradíme vám.  Takže ÚKOL této neděle pro ty, kdo se chtějí do hry zapojit, je po nedělní mši svaté vhodit kartičku do krabice a těšit se na vánoční překvapení. Podrobnější informace a tipy na dárky budou u krabic a na vývěsce v předsíni kostela.

MODLITBA ZA POČATÝ ŽIVOT

Na přání Svatého otce Benedikta XVI. budou církevní společenství večer před 1. neděli adventní prožívat jako Vigilii za počatý život. Součástí vigilie bude i eucharistická adorace s díkůvzdáním Pánu za to, že se cele dal světu a za Jeho Vtělení, které dává každému lidskému životu pravý smysl a důstojnost. Během modliteb se bude v kostelích po celém světě prosit o ochranu každé lidské bytosti, povolané k životu. Svatý otec Benedikt XVI. si přeje, aby se vigilie uskutečnili ve všech místních církvích, farnostech, řeholních společenstvích, sdruženích a hnutích. V naši farnosti modlitba začíná v 19.00 hodin ve farním kostele - pozvánka najdete na http://www.farnostuh.cz/

Víte o tom, že socha sv. Pia stojí u hotelu Slunce v Uherském Hradišti? Mnoho lidí vkládá svou dlaň do dlaně sochy mnicha u Pasáže hotelu Slunce, a něco si přeje. Aby jste si toho mohli přát hodně a ještě víc se vám splnilo, přečtete si něco zajímavého o tomto světci nebo se podívejte na video.  Bůh je štědrý a když zjistíte, jaké zázraky se děly na přímluvy patera Pia z Pietrelciny za jeho života, určitě ho budete prosit o přímluvu za podobné věci taky. A navíc, pater Pio slíbil, že po smrti bude z nebe pomáhat ještě víc než za svého života.

Sv. Padre Pio di Pietrelcina

(Narozen 25.05.1887, zemřel 23.09.1968, svatořečen 26.06.2002.)

Znáte nějakého člověka, který míval horečky přes 48 stupňů Celsia, měl v rukou, nohou a boku nehojící se a krvácející rány,  ze kterých se linula krásná vůně? Osobu, která téměř nejedla a podle vědců by její denní příjem potravy nestačil k přežití ani kojenci? Člověka, který býval k vidění na dvou různých místech světa zároveň (bilokace)? Takový muž skutečně existoval! Jde o italského mnicha, kapucína, kterého socha stojí v ČR například u hotelu Slunce v Uherském Hradišti, svatého patera Pia z Pietrelciny. K jeho hrobu v San Giovanni Rotondo putují zástupy lidí. Můžete o něm shlédnout kratičký dokument na ČT, na adrese http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10123417216-svetci-a-svedci/208562211000013-04.05.2008-16:15-pater-pio.html

nebo si přečíst knihy, které o něm byly napsány, a taky zajímavé články na internetu, například na http://web.katolik.cz/feeling/1_7.htm

12. listopad - Den, kdy byla svatořečena Anežka Česká.

 Dokument o tom, jak se vyplnilo dávné proroctví.

Dnes je o tom také připomínka na Stream.cz, Slavné dny a je to uvedeno jako Významná událost na www.seznam.cz.

Pěkná připomínka svatořečení Anežky a svobody v naší zemi. Podívejte se na zajímavé video a pokud se vám to líbí, klikněte na "líbí se mi to".

http://www.stream.cz/slavnedny/627474-12-listopad-den-kdy-byla-svatorecena-anezka-ceska

Dřívější připomínka Fatimy měla velkou sledovanost, možná se budeme s tímto fenoménem, kdy jsou zařazeny i takovéto dny jako významné alespoň na Seznam.cz, setkávat častěji.

NEBUĎ SÁM aneb kdo hledá, najde.

Víkend pro svobodné mladé křesťany od 23 do 33 let,

fara Kopidlno, 25.11. - 27.11. 2011.

Nechce se vám jet samotným do neznáma? Přidejte se do Virtuálního Klubu nezadaných katolíků a najděte v diskuzi někoho, kdo jede taky: Klub najdete na  http://www.signaly.cz/klubnezadanych

Více informací o víkendu na faře ve městě Kopidlno (královéhradecký kraj) najdete na

http://www.signaly.cz/nebud-sam-aneb-kdo-hleda-najde

Škola kdysi a dnes..jpg

Rozhovor paní učitelky, rodičů a žáka ve škole  -  v roce 1981 a v roce 2011.

Překlad textu: Co je to za známky???

(Pro zvětšení klikněte myší do obrázku nebo na odkaz.)

Studentská děkanátní mše svatá

Kunovicíce, 18. listopadu 2011 v 18.00.

Po mši svaté pokračujeme na faře. Přijď mezi nás!

Více info na www.uhmladez.signaly.cz

očistec.jpg

Pro zvětšení obrázku klikněte do něj nebo na odkaz pod ním.

Slavnost Všech Svatých a Vzpomínka na zemřelé

Slavnost Všech svatých – 1.listopadu,

Dušičky - Vzpomínka na zemřelé - 2.listopadu

Pomozte duším v očistci!

Prosí vás o pomoc, čekají na ni, a jako poděkování vyprosí mnohé milosti ony vám.

Bůh dovoluje dozrávat člověku k dokonalosti také po smrti. I když si nemůžeme po smrti pomoci sami, můžou nám pomoci ti, kterým jsme v pozemském životě prokázali dobro – naši přibuzní a přátele.

Modlitby živých za zemřelé jsou projevem vděčnosti, lásky a odpuštění..... a vyprošují jim odpustky....

Jaké jsou podmínky pro získání odpustků v dušičkovém období? 1. listopadu odpoledne a 2.11. po celý den je možné při návštěvě kteréhokoli kostela získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě tří obvyklých podmínek (svátost smíření, svaté přijímání, modlitba na úmysl svatého Otce) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a vyznání víry. Od 1. do 8. listopadu je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.

Přehled bohoslužeb a více informací najdete na stránkách farnosti Uherské Hradiště, na

http://www.farnostuh.cz/Default.aspx

ZNÁŠ EVANGELIUM?  Nová soutěž pro děti!

Centrum pro katechezi Arcibiskupství olomouckého upozorňuje na novou soutěž pro děti:

Soutěž je inspirovaná samolepkami Ježíš v nedělních evangeliích a probíhá po celý školní rok 2011/2012. Každý týden je připraveno jedno soutěžní kolo. Stačí jen vyplnit kvíz tématicky navazující na nedělní evangelium nebo poznat tři rozdíly na obrázku. Výherci jsou losováni každý týden (v pondělí dopoledne) a zároveň probíhá celoroční soutěž o deset herních konzolí Sony Playstation Portable (viz obrázek). Máme za sebou 2. kolo a soutěž dál pokračuje! Zveme všechny nové zájemce o soutěž - registrace je stále otevřená. Více informací najdete na http://znas-evangelium.kamna.net/

Výchova dětí
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one