Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
sony-playstation-portable.jpg
Výhra v soutěži Znáš Evangelium?

Wikipedisté z celého světa přijeli do Svitav

Svitavy – Internetová encyklopedie Wikipedia slaví desáté narozeniny. Lidé z celého světa, kteří do encyklopedie přispívají, si proto dali sraz ve Svitavách. Takzvaní wikipedisté přijeli například z USA, Polska, Německa, Belgie nebo Francie. Převažovat mezi nimi ale budou esperantisté. Úvodní stránka české Wikipedie totiž nevznikla překladem z angličtiny, ale překladem verze v esperantu. Sraz ve Svitavách bude probíhat až do neděle a bude přístupný i veřejnosti.

Na reportáž, odvysílanou na ČT24, se můžete podívat a poslechnout si ji zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/140961-wikipediste-z-celeho-sveta-prijeli-do-svitav/

Kompendium katechismu katolické církve
najdete na těchto stránkách
v rubrice "Předávání víry v rodině".

Centrum pro rodinu Olomouc a Centrum pro rodinu Prostějov zvou na Setkání ovdovělých.

Setkání se uskuteční v sobotu 12. listopadu 2011 od 9.30 do 15 hod v budově Kurie v Olomouci.

Na programu jsou tyto přednášky:

P.Josef Šich: Od stavu neštěstí ke zvláštní Boží ochraně

Bc.Marcela Řezníčková: Vždyť jako smrt je silná láska - vdovy v Písmu

MUDr. Jitka Krausová: A co teď - cesta jde dál

14.00 mše svatá pro účastníky v kapli sv. Anny.

Bližší informace na www.rodinnyzivot.cz

Den, kdy tisíce lidí viděly zázrak ...

Dne 13. října 2011 mnoho lidí překvapilo a některé potěšilo, když viděli, co  je na Seznam.cz představeno jako hlavní významná událost:

 Fatimské zjevení a sluneční zázrak - video! 

Dole je k tomu pokec a možnost "To se mi líbí"..... Tak jestli se vám to líbí, tak ji využijte :o), ať tam dávají takových zajímavých významných dní více...

A tady to je:

http://www.stream.cz/slavnedny/618301-13-rijen-den-kdy-tisice-lidi-videly-zazrak

Škola partnerství 

Místo konání: Rajnochovice.

Pro mladé páry i jednotlivce, od 16. let. 6 víkendových setkání. Přihlášky do konce září 2011.

Termíny, cenu kurzu a bližší informace najdete na http://www.rodinnyzivot.cz/?q=node/5#sp

Burza kartiček Šmoulů ( z Alberta).

Milí příznivci modrých skřítků a také vy, kteří jste se rozhodli udělat radost dětem a podpořit je ve sběratelské vášni a sbírat s nimi kartičky do Šmoulího alba!   Akce v Albertu už skončila, nové kartičky už není možné získat. Přesto je možné, že vaše děti jsou smutné, protože jim chybí některá kartička z 24 a album s modrými skřítky není kompletní.

Proto jsme se rozhodli dočasně zde připravit Burzu kartiček Šmoulů.

Najdete ji na těchto stránkách  jako poslední v seznamu rubrik, vlevo, nad zelenou vlajkou mezinárodního jazyka Esperanto.

Máte-li album kompletní a zbylé kartičky už nepotřebujete, můžete je darovat na hraní jiným dětem. Až půjdete v Uherském Hradišti kolem fary (Masarykovo nám.36, vhodte je prosím do poštovní schránky, a přidejte k nim lístek Centrum pro rodinu. Děkujeme.

Mše svatá za studenty a profesory v Uherském Hradišti

středa 5.10.2011 v 17.00 hodin

Farní kostel v Uherském Hradišti

(Masarykovo nám., vedle Reduty a bývalého Domu služeb)

Příprava na svátost biřmování

V pátek 30. září 2011 v 19.00 hodin bude v budově fary v Uherském Hradišti první setkání zájemců o přijetí svátosti biřmování.

Studentská mše svatá a vzpomínky na Madrid.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

  Pátek 23.9. 2011
ve farním kostele (Masarykovo náměstí)

19.00 - promítání a vzpomínky na setkání v Madridu, na závěr bude ve 21.00 mše svatá ve farním kostele

Výměna sběratelských kartiček ŚMOULŮ  pokračuje.

Někdo shání Taťku Šmoulu, jiný zase Šmoulinku....

Ve středu 21.9. 2011 od 15.00 do 15.45 hodin si opět můžete přijít do Centra pro rodinu vyměňovat kartičky Šmoulů, aby děti měly radost, že v jejich sběratelském albu žádná postavička nechybí. V případě pěkného počasí se výměna uskuteční před farou, na Masarykově náměstí (vedle knihkupectví Portál), v případě nepříznivého počasí zazvoňte na zvonek Centrum pro rodinu.

PŘÁL BYCH SI, ABY NÁS DNES BOŽÍ SLOVO ZMĚNILO

Přepis kázání P. Vojtěcha Kodeta na pouti na Antonínku 19.6. 2011 + krátké video z kázání najdete zde:

http://www.antoninek.cz/?topic=p-vojtech-kodet-pral-bych-si-aby-nas-dnes-bozi-slovo-zmenilo

Nabídka soukromé adorace, při které si můžete vyprosit mnoho milostí a významně posunout svůj osobní vztah k Ježíši Kristu, přítomnému ve svatostánku:
Farní kostel v Uherském Hradišti (na Masarykově náměstí) bývá během roku otevřen během dopoledne každý všední den po ranní mši svaté, tedy zhruba od 8.30 až do 12.00 hodin. Po dobu letních prázdnin je otevřeno kromě pondělí každý den od 8.30 do 17.00, s polední přestávkou. Jsou zde k dispozici školení ochotní průvodci, kteří vás na požádání zdarma seznámí s historií kostela a jeho interiérem.

 
Využij této příležitosti, člověče! Ježíš, Pán vesmíru a tvůj Stvořitel, tě zve na návštěvu!
Stal se dobrovolně vězněm lásky ve svatostánku všech kostelů světa. Z lásky k tobě. Miluje tě a čeká na tebe. Touží po tvé lásce a po rozhovoru s tebou. Teď je čas milosti, nabídka k přátelství s Bohem. Kdo nemá zájem o Boží milosrdenství, ten musí počítat s Boží spravedlností. Nejenom pro druhé lidi, ale i sám pro sebe. Tak přijď a zůstaň aspoň chvíli v tichém rozhovoru s Ježíšem! Chce ti dát plnou náruč lásky a štěstí. Protože on sám je Láska s velkým L.
Den otevřených dveří památek a slavnosti vína

 sobota 10.9.2011

Přijďte si pro dárek na faru v Uherském Hradišti.

Při prohlídce historických prostor fary a krásné farní zahrady si dopoledne v sobotu 10.9. 2011 přijďte pro malý dárek: pro děti jsme připravili zajímavé dětské modlitby, pro dospělé papírové lodičky štěstí (Origami),ve kterých po rozbalení najdete návod na zážitkovou aktivitu, která vám přinese štěstí a radost, pro nemocné lidi něco, co je zbaví duševního napětí a přinese jim radost. Zároveň se můžete seznámit s aktivitami, které pro vás během celého roku připravuje Centrum pro rodinu v Uherském Hradišti.

Program slavností najdete třeba na adrese http://www.signaly.cz/slavnosti-vina-2011

Těšíme se na vás.

Univerzální růženec z Madridu.

Těsně před příjezdem papeže na letiště, během modlitební vigilie, se mladí modlili růženec. Při něm byla na obrazovky promítána videa, kde se každou část růžence modlí lidé v jiném jazyce. Esperanto ani tentokrát nechybělo :o). Kdo jste ta videa neviděli, můžete si je všechna  prohlédnout na http://www.rosariouniversal.org/

V Esperantu je to první modlitba Sláva Otci (Gloria al Padre) v radostném růženci (Misterios Gozosos): ta třetí zelená kulička odshora.

Jaké to bylo v Madridu.

Zážitky účastníků, fotky ze setkání i z cesty, zajímavá videa, to vše si díky komunitnímu webu pro mládež Signaly.cz můžete přečíst a prohlédnout na

http://www.signaly.cz/stitky/madrid2011

Postupně zde budou přibývat stále nové příspěvky. Pokud byste chtěli taky přispět, návod najdete na http://tym.signaly.cz/1108/signaly-cz-prenasi-sdm-do

Omlouváme se, ale akci jsme museli zrušit z organizačních důvodů. Další akci, s podobným tématickým zaměřením, (bez táboráku), plánujeme na listopad. Děkujeme za pochopení.

VEČER U OHNĚ s duchovním programem,

tentokrát pro MUŽE i ŽENY (od 17 do 100 let) z celého děkanátu - ZRUŠENO

Táborák, opékání, duchovní program a kytara

Pátek xxxxx  2011, v areálu fary v Jalubí, od 18 hodin.

Centrum pro rodinu UH a farnost Jalubí vás zve na posezení u ohně, opékání špekáčků, písničky při kytaře a duchovní program na téma "Což nám nehořelo srdce, když k nám (Ježíš) mluvil?" (Máme pro vás připraveny zajímavé příběhy o tom, jak Bůh působí v životě křesťanů z různých částí zeměkoule, ale můžete přidat i příběhy vlastní nebo cizí.). Vstup zdarma. Kdo chce, může si v přihlášce objednat táborákový balíček - 2 špekáčky, hořčice, chleba, pivo nebo minerálka, cena balíčku je 80 Kč - objednávky přijímáme nejpozději 2 dny předem.  Kdo máte kytaru a chuť hrát a zpívat, vezměte obojí s sebou. V případě nepříznivého počasí si uděláme táborákový program u kamen na faře a špekáčky opečeme na grilu.

Možnost přespání na faře. (Nutné domluvit předem.)

Přihlášky a dotazy posílejte na uhcpr@seznam.cz. V přihlášce uveďte jméno, příjmení a obec, a taky jestli budete chtít táborákový balíček včetně upřesnění požadovaného nápoje, nebo přespání na faře.

Zveme vás na POUŤ DĚTÍ A RODIN NA SV. HOSTÝNĚ.

V sobotu 27.srpna 2011 v 10.15 hodin celebruje poutní mši svatou Mons. Josef Hrdlička.

Od 13.00  do 15.00 hodin je připraven program soutěží pro děti i rodiče. Odměny a zmrzlina pro děti zajištěny :o). Přijďte poděkovat Panně Marii za ochranu a vyprosit si pomoc a požehnání do nového školního roku.

Centrum pro rodinu Uherské Hradiště zve snoubence na podzimní cyklus přípravy snoubenců na manželství, který začíná  30. 8. 2011 v 18.00 hodin v Centru pro rodinu na faře v Uherském Hradišti.

Příprava v Centru pro rodinu je součástí celkové přípravy k uzavření církevního sňatku. Nenahrazuje, ale doplňuje přípravu snoubenců s oddávajícím knězem. Připravit se na svatbu u nás mohou i snoubenci, kteří budou oddáni v jiných farnostech. Na požádání jim po ukončení přípravy vystavíme potvrzení o jejím absolvování.

Kontakt a bližší informace o přípravě snoubenců na manželství v Centru pro rodinu Uherské Hradiště najdete v rubrice O NÁS a v rubrice Pro snoubence na těchto stránkách.

Kam na křesťanskou akci:

vyberte si třeba na http://www.signaly.cz/akce

Den s P. Vojtěchem Kodetem, O. Carm.,ThD.

neděle 19.6.2011 - udělejte si rodinný výlet!

Patří P. Vojta Kodet k vašim oblíbeným kazatelům? Chtěli byste ho slyšet a vidět na vlastní oči? Zveme vás na nedaleké poutní místo, kde bude P. Kodet skoro 6 hodin s námi. Přijede do poutní kaple svatého Antonína. (farnost Blatnice pod Svatým Antonínkem).

V 10.30 bude sloužit Hlavní pouť ke cti sv. Antonína, ve 14.00 bude Adorace a svátostné požehnání. Ve 14.30 bude Přednáška (téma zatím nevíme, ale podrobnosti najdete na www.antoninek.cz)

Tak neváhejte, udělejte si výlet s celou rodinou nebo se svou partou a přijeďte! Může to být zároveň vhodný dárek pro muže ke dni otců, který se právě v tuto neděli slaví.

Případné dotazy pište na uhcpr@seznam.cz

XV. SETKÁNÍ MLADÝCH LEDNICA 2000

4. června 2011, Polsko  - nahlédněte přes internet!

Na setkání polské mládeže v Lednici, kam jsou zváni mladí i z okolních zemí, se už tradičně můžete podívat alespoň přes internet. V sobotu 4.6.2011, kdy se setkání koná, je na http://www.lednica2000.pl/duszpasterstwo/transmisja/ a na http://www.lednica2000.pl/spotkania-lednickie/4-czerwca-2011/transmisja-internetowa/ přímý přenos, zhruba od 17.00 hodin až dlouho do noci. Setkání organizuje každý rok polský kněz, dominikán Jan Gora OP.  Je to událost plná modliteb, hudby, tance, setkání s Bohem i s přáteli z různých zemí. Netančí a nezpívá se jen na podiu, ale tančí se a zpívá po celých rozlehlých lednických loukách u jezera. Mladí křesťané tak vyjadřují svou radost z toho, že jsou Božími dětmi a vzdávají Bohu chválu. Kdo tam jednou byl, vždy se rád vrací, i když je to od nás poměrně daleko. Více informací najdete na http://www.lednica2000.pl/

 

MODLITBY OTCŮ

Setkávání tatínků, kteří se chtějí společně scházet (1x za 14 dní) a modlit se za své děti a rodiny a občas společně zažít nějaké dobrodružství.

Kdo by se chtěl občas nebo pravidelně účastnit takovýchto aktivit, přihlaste se e-mailem na uhcpr@seznam.cz.  Místnost na setkávání je zajištěna v Uherském Hradišti. Další aktivity dle domluvy a přání tatínků.

KALČOCUP 2011

TURNAJ VE STOLNÍM FOTBALE

Sobota 25. června 2011, HLUK

Turnaj není omezen věkem. Jediné, co potřebujete, jsou 2x2 ruce :o)

Bližší info najdete na http://uhmladez.signaly.cz/kalcocup-2011

Den otců.

Den otců je svátek, který se u nás stává čím dál více oblíbenějším. Hlavně tátové se na tento svátek těší, vždyť si přece za svou péči také zaslouží nějaký ten dáreček. Letos Den otců připadá na 19. června.

Dejte najevo svým tatínkům a dědečkům, jak si jich vážíte a jak je máte rádi. Věnujte jim něco zajímavého, originálního, připravte zajímavý rodinný výlet, nebo jim připravte překvapení v podobě malého dárečku, vlastnoručně zhotoveného dětmi. Oslavte třetí červnovou neděli mezinárodní  Den otců.

V České republice, kde se ještě Den otců oficiálně neslaví, se koncem roku 2008 objevily návrhy, aby se tento významný den stal součástí našeho kalendáře tak, jako je tomu již ve většině zemí.

Tento významný svátek připadá podle americké tradice na 3.neděli v června. Oficiálně se začal Den otců slavit od roku 1972, za vlády presidenta Richarda Nixona. Ale jeho počátky sahají už do počátku 20. století.
Proč se vůbec Den otců slaví?

Svátek byl pravděpodobně inspirován osudem rodiny Smartových. Maminka šesti dětí, paní Smartová, brzy zemřela a všechny potomky vychovával jen jejich otec - Wiliam Smart. Na jeho počest pak uspořádala jedna z jeho dcer velkou oslavu, aby tak tatínkovi projevila svou vděčnost za všechno, co pro ně udělal.

Studenti, máte stres z množství zkoušek a učení?  Nejste sami. Zatímco v ČR se doporučuje odbourat stres ze školy fyzickou prací, což rodiče jistě uvítají, tam, kde studenti nemají tu možnost třeba umýt větší množství nádobí nebo pracovat na zahradě pro dobro celé rodiny, to musí řešit jinak.

Takhle si od stresu před zkouškami pomáhají studenti ve Švédsku http://en.wikipedia.org/wiki/Flogsta , tady si to můžete poslechnout

http://www.youtube.com/watch?v=Vuv3y3r7UXA

Kdybyste je ale chtěli napodobit, tak to doma a ve svém okolí raději oznamte předem, pro jistotu.

POUŤ ZA OBNOVU RODIN A KNĚŽSKÁ POVOLÁNÍ děkanátu Uherské Hradiště

Velehrad, sobota 4.6. 2011

Mši svatou celebruje v 16.00 hodin olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Super videoklip - Životní cesta Jana Pavla II

Zpívá Magda Aniot a spol.

YouTube - Błogosławiony papież Jan Paweł II

http://www.youtube.com/watch?v=UfGdj7B4ptU&feature=player_embedded#at=22

Moc pěkné!

Zahájení letního cyklu přípravy snoubenců

na manželství: pátek 29.4. 2011

Více informací najdete v rubrice Pro snoubence

na těchto stránkách.

Na http://www.signaly.cz/vikend-pro-nezadane-katoliky-2 najdete pozvánku na

Víkend pro nezadané katolíky ve věku 28 - 41 let, kteří hledají svůj protějšek:

Pernink (Krušné hory), 13. – 15. 5. 2011.

Program: seznámení se navzájem, přednáška, výlet do hor, večer zábava, v neděli mše svatá. Cena 750 Kč.
Přihláška předem a její následné potvrzení je nutné!

Info: spolecne70@volny.cz

Výchova dětí
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one