Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.

Změna termínu přednášky:
Sexuální výchova dětí v rodině a ve škole.

Římskokatolická farnost Staré Město
srdečně zve na přednášku a diskusi k tomuto tématu:
Seznámení s aktivitami Ministerstva školství pro základní školy, názorovými proudy v současné společnosti, metodikami rozličných programů, a také s vizí církve o praktické výchově v naprostém souladu s křesťanskými hodnotami.

KDY: neděle 12. prosince 2010 v 19:30 hodin

KDE: v malém sále Orlovny ve Starém Měste

sdělení přednese MUDr. Maria Fridrichová, lektorka školního

programu „Škola osobního života“ z Centra pro rodinu a sociální péci o. s., Ostrava.

Srdečně jsou zváni predevším mladí manželé, rodiče, pedagogové a animátoři pracující s mládeží a všichni zájemci o problematiku rovnováhy mezi rodinou a školou.

Biblický impulz.gif

Poznej věřící spolužáky na svojí škole, fakultě, internátě, koleji!


 http://www.biblickyimpulz.cz/

Najdi v seznamu svou školu, uspořádej akci nebo na ni pozvi své věřící kamarády! Polotovary letáků, vizitky i prostory pro setkání seženeš zdarma v Centru pro rodinu
Uherské Hradiště, Masarykove nám.36, budova farního úřadu, kontakty v rubrice "O nás" na těchto stránkách! Poradíme taky s programem, jsme tvůj Parťák nejen pro Biblický impulz! Tak se ozvi, čekáme na tebe!

Adventní duchovní obnova pro mládež na Sv. Hostýně.

O víkendu 26. až 28. listopadu 2010 bude na poutním místě Sv. Hostýn (u Bystřice pod Hostýnem) adventní duchovní obnova pro studenty gymnázií z Velehradu a Kroměříže a další zájemce.

Jak bude  víkend probíhat?

V pátek společně začneme na Svatém Hostýně. Ukončení by bylo v neděli po obědě.

Cena je: 250 Kč – ubytování, strava
(doprava na místo – z Velehradu mohu vzít autem)

S sebou je dobré mít: Písmo svaté, zápisník, spací pytel, přezůvky, teplé i sportovní oblečení

Hlásit se můžete do pondělí  22.11. u otce Michala
(731621228, michal.salek@sgv.cz)

Otec Michal Šálek
Školní kaplan na Stojanově gymnáziu, Velehrad

Kurz Manželské večery 2010
4x zajímavý večerní program pro manželské páry
v Centru pro rodinu na faře v Uherském Hradišti.
Kurz je původně určen pro manžele žijící
v manželství 10 let a více, ale líbí se i mladším párům.

Formou zábavných přednášek a diskuzí se dozvíte mnoho zajímavých podnětů a informací o partnerských vztazích a slastech i strastech manželského života. Jedno setkání trvá přibližně 2 hodiny.
Začínáme ve čtvrtek 7. října v 18.00, hodin.
Další termíny: 14. října, 21. října a 4. listopadu.

ČAJOVNA PRO věřící STUDENTY, studující na školách
V UHERSKÉM HRADIŠTI
Ve středu 20. října 2010 od 14.30 do 17. 00 hodin bude příležitost  k  setkání věřících studentů ze všech středních a vysokých škol v Uherském Hradišti. V Centru pro rodinu na Masarykově náměstí (v budově farního úřadu, vedle knihkupectví Portál, zvonek Centrum pro rodinu) bude pro účastníky akce připravena čajovna - ochutnávka různých druhů čaje. Každý si s sebou vezměte pruh papíru, na který napište krátký úryvek z Bible, který vás zaujal, nebo který chcete jako poselství předat dalším účastníkům. Papír několikrát přeložte a po příchodu do Centra ho vložíte do připravené ozdobné schránky. Při odchodu domů si potom každý účastník z této schránky jeden z  těchto papírů s biblickým vzkazem  odnese na památku a doma před večerní  motlibou přečte.  Papír nepodepisujte, ale kdo chce, může složený, případně zalepený papír s  biblickým vzkazem  nějak vhodně ozdobit nebo mu dát speciální tvar, případně na něj napsat svůj e-mail, pokud se chcete tímto způsoben s někým neznámým seznámit. Vzhledem k tomu, že studenti budou přicházet a odcházet každý v jinou dobu, bude kromě popjení čaje a chroupání sušenek na programu především volná diskuse o vaší škole a jiných věcech, které vás zajímají. Akce je součástí iniciativy Biblický impulz. Těší se na vás pracovníci Centra pro rodinu Uherské Hradiště, e-mail: uhcpr@seznam.cz, www.centrumprorodinu.webgarden.cz

 

Film 5 jazyků lásky.

Zveme vás na film 5 jazyků lásky,
ve čtvrtek 14. října v 18.00, hodin.

Formou zábavných přednášek se ve filmu
o manželství  dozvíte mnoho zajímavých podnětů a informací o partnerských vztazích. Například to, že existuje 5 způsobů, jak vyjádřit lásku tak, aby se partner cítil opravdu milovaný. Každý z nás podvědomě dává přednost jiným způsobům. Po shlédnutí filmu zjistíte, který jazyk lásky preferujete vy a který váš partner. Vaše manželství se tak může stát mnohem spokojenější a radostnější!
Film trvá přibližně 1 hodinu 45 minut..

Vstupné: dobrovolný příspěvek (na občerstvení).

Srdečně zveme především všechny manželské páry z farnosti Uherské Hradiště a z okolí. Nebojte se oslovit své známé a pozvat je, ať přijdou s vámi!

Stručné seznámení s metodou přirozeného plánování rodičovství (symptotermální metoda) jako zdravého životního stylu, 
rizika hormonální  antikoncepce, pomoc při neplodnosti a další témata. O své zkušenosti se s vámi podělí a přednášet bude mladý manželský pár.
Pátek 8. října v 18.00 hodin v Centru pro rodinu v Uherském Hradišti (na faře), zdarma.
Zveme všechny zájemce, jednotlivce, snoubence i manželské páry.

Děkanát Uherské Hradiště zve na

TEOLOGICKÝ KURZ PRO POMOCNÍKY
 V DUCHOVNÍ SPRÁVĚ

Místo konání:
sál Orlovny v Uherském Hradišti, Mariánské nám. 78

Doba konání:
vybrané soboty od 9.10. 2010 - 4.6. 2011

První setkání:
sobota 9.října 2010 v 9.00 hodin

ŠKOLA PARTNERSTVÍ 2010 - RAJNOCHOVICE

- projekt Centra pro rodinný život olomouckého Arcibiskupství ve spolupráci s odborníky, manželskými páry a knězem.

Cyklus 6 víkendů v roce pro všechny mladé a to nejen partnerské dvojice.

Ůvodní setkání je 24. - 26.9.2010 v Rajnochovicích.

Cena: Každý víkend stojí 300 Kč.

Informace a přihlášky:

tel: 573 391 156 nebo e-mail: pristav@centrum.cz

Hlásit se můžete do 20.9. 2010.

Duchovní večer:
Setkání nedávno biřmovaných křesťanů.

Chceš poznat, jaký je Bůh a život s ním?
Změnil se nějak tvůj duchovní život po přijetí této svátosti? Ať už si odpovíš ano nebo ne,
přijď na setkání biřmovaných křesťanů!

První podzimní setkání bude ve čtvrtek 9.9.2010
v 18. hodin v Centru pro rodinu
na faře v Uherském Hradišti.

Přijďte si popovídat o radostech i těžkostech života ve světle víry, prohloubit svůj duchovní život a taky prodiskutovat různé otázky a témata, týkající se osobního duchovního růstu a vztahu k Bohu i k lidem.

Program: Četnost dalších setkávání a jejich náplň, návrhy diskutovaných témat, možnosti pozvání zajímavých hostů.

Zveme vás na pouť dětí a rodin 

do poutní baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Hostýně.

Kdy: Sobota 28. srpna 2010.

Program:

10.15 hod - poutní mše svatá,

celbruje Mons. Josef Nuzík, generální vikář

13.00 - 15.00 Hry a soutěže pro děti

(odměny a zmrzlina pro děti zajištěny)

Přijďte poděkovat Matce Boží  Panně Marii za její ochranu a pomoc v době prázdnin a vyprosit potřebné milosti svým dětem a vnukům pro nový školní rok.

Příručka o sexuální výchově bude stažena

Katolický týdeník 33/2010

Dílčím úspěchem odpůrců příručky o sexuální výchově, která měla učitelům doporučit, jak o sexuální problematice učit ve školách, skončilo minulý týden jednání ministra školství Josefa Dobeše se členy Výboru na obranu rodičovských práv (VORP) i některými autory zmíněné příručky.

Ministr školství po schůzce rozhodl, že příručka zmizí z webových stránek ministerstva a zároveň přislíbil, že ředitelům škol zašle doporučení, aby při výuce sexuální výchovy dbali přání rodičů. Nad obsahem sexuální příručky je ministr ochoten diskutovat, na potřebě sexuální výchovy ve školách však trvá.

Do budoucna budeme usilovat o to, aby sexuální výchova byla obsažena v některém z volitelných předmětů a aby si rodiče mohli vybrat z více témat,“ uvedla tisková mluvčí Výboru na obranu rodičovských práv Anna Brychtová, podle níž důležitou roli v ministrově rozhodování sehrála i petice, kterou mezi odpůrci sexuální příručky zorganizoval právě VORP. Petici nakonec podepsalo přes šest tisíc lidí, kterým velice  děkujeme za podporu a kteří se tak spolu s VORP zasloužili o tento úspěch .

Šlo nám hlavně o to, aby rodiče nebyli v této věci obcházeni,“ sdělil KT P. Marek Dunda, jeden z organizátorů výzvy, jejíž prohlášení podepsalo 136 kněží a jáhnů. Proti příručce, která pojednává i o takových tématech jako je menstruace, masturbace, orgasmus či orální sex (a doporučuje k nim pro výuku i různé motivační hry – viz KT 20, příloha Doma), však mají výhrady i sami pedagogové. „Jako kantorovi mi přijde, že příručka možná neplánovaně, ale vcelku masivně redukuje partnerství pouze na jeho sexuální rovinu nebo této rovině připisuje větší prioritu než sama dospívající mládež,“ míní ředitel Dívčí katolické školy v Praze Luboš Hošek. Kvůli obsahu sexuální výchovy ve školách se nedávno s ministrem školství sešel i pražský arcibiskup Dominik Duka. Oba se přitom shodli na tom, že by se mohla rozšířit koncepce etické výchovy, čímž by se problematika sexuální výchovy zasadila do širšího kontextu. „Je třeba, aby se sešli experti obou stran a dospěli k nějaké dohodě,“ sdělil poradce pražského arcibiskupa P. Milan Badal.

Autor textu: Prinz, Jiří

Více informací najdete na

 http://www.katyd.cz/index.php?cmd=page&type=11&article=7301

Pozvánka z Klubu nezadaných v Brně:
Nezadaní mladí dospělí od 25 let i ti, kterým už bylo 40+, mají možnost navázat nová přátelství o víkendu
28.8. 2010, spojeném s letní taneční nocí
v Osové Bitýšce. Info: www.klub-brno.wz.cz.

Příprava snoubenců:
Cyklus přípravy snoubenců žádajících o církevní sňatek v UH bude opět jednou za 14 dní v pátek večer od 18.00 do 19.30 hodin na faře v Uherském Hradišti.
Více informací najdete v rubrice Pro snoubence.

  Začátek podzimního cyklu je 10.9. 2010.

Nová příručka pro sexuální výchovu dětí na ZŠ.

Rodiče, pomozte svým dětem a ředitelům škol - vyjádřete svůj nesouhlas vůči novému pojetí sexuální výchovy na základních  školách, která se má zavádět do praxe už od září 2010!

O co jde? Informujte se a zvažte:
Opravdu chcete, aby se vaše děti učily na základní škole mít sex bez zábran a výčitek s kýmkoli, kdykoli a jakkoli?
Aby byly podle nové příručky nuceny veřejně opakovat vulgarismy, které doma nikdy neuslyší?
Aby se učily, že homosexualita je normální a že nejlépe je vyzkoušet, jaké to je, a až potom mít námitky? Chcete, aby byla u dětí zničena přirozená obrana proti nenormálním sexuálním praktikám a předčasnému sexuálnímu životu pokud možno co nejdříve? Chcete, aby se vaše děti takto stávaly bezbrannými, naivními a později závislými zákazníky sexbyznysu? Na reklamy na jogurty v televizi už jsme si zvykli, ale naše děti jsou a budou ještě více bez našeho vědomí ve škole vystaveny agresivní reklamě sexbyznysu! Svoboda jedněch končí tam, kde začíná svoboda druhých.

Nedejme si vzít právo bránit své děti a nedovolme lživou a cílenou manipulaci s nimi. Sexuální výchova není vzděláváním a nikdo nemá právo proti vůli rodičů do intimních oblastí
zasahovat. Jinak porušuje Listinu základních práv a svobod.

Možná jste viděli i debatu na toto téma s M. Jílkovou v televizi a neuniklo vám, co je ta příručka za humus, že popudila i paní Jílkovou.
Podrobnější informace, například úryvky z diskutované nové příručky pro sexuální výchovu dětí, si můžete prohlédnout na

http://www.nesexuveskole.cz/?a=3&id=15

A na těchto stránkách si můžete prohlédnout seznam škol, které nechtějí zavádět tuto sexuální výuku do vyučování. O váš nesouhlas se mohou tito ředitelé opřít.

http://www.nesexuveskole.cz/?a=1

Pokud seznam škol nevidíte, posuňte si posuvník na obrazovce tak, abyste dobře viděli pravý okraj obrazovky.
Jestli chcete, aby váš nesouhlas nevyzněl naprázdno, jednejte rychle! Informujte se u ředitelů škol, jestli mají v úmyslu zařadit
Ministerstvem školství nově nabídnutou sexuální výchovu do učebního plánu. A  připojte se k petici na internetu:

http://www.nesexuveskole.cz/?a=7

Děkujeme. Výbor na obranu rodičovských práv a vaše děti.

Jak se vydařil Výlet maminek s dětmi do nedalekého školního statku si můžete přečíst v rubrice Setkávání maminek s dětmi. Fotky najdete v rubrice Fotogalerie.

Den otců.

Den otců je svátek, který se u nás stává čím dál více oblíbenějším. Hlavně tátové se na tento svátek těší, vždyť si přece za svou péči také zaslouží nějaký ten dáreček.
V tomto roce Den otců připadá na 20. června.

Dejte najevo svým tatínkům a dědečkům, jak si jich vážíte a jak je máte rádi. Věnujte jim něco zajímavého, originálního, připravte zajímavý rodinný výlet, nebo jim připravte překvapení v podobě malého dárečku, vlastnoručně zhotoveného dětmi. Oslavte třetí červnovou neděli mezinárodní  Den otců.

V České republice, kde se ještě Den otců oficiálně neslaví, se koncem roku 2008 objevily návrhy, aby se tento významný den stal součástí našeho kalendáře tak, jako je tomu již ve většině zemí.

Tento významný svátek připadá podle americké tradice na 3.neděli v června. Oficiálně se začal Den otců slavit od roku 1972, za vlády presidenta Richarda Nixona. Ale jeho počátky sahají už do počátku 20. století.

Proč se slaví Den otců ?

Svátek byl pravděpodobně inspirován osudem rodiny Smartových. Maminka šesti dětí, paní Smartová, brzy zemřela a všechny potomky vychovával jen jejich otec - Wiliam Smart. Na jeho počest pak uspořádala jedna z jeho dcer velkou oslavu, aby tak tatínkovi projevila svou vděčnost za všechno, co pro ně udělal.

Jak se vydařil děkanátní Den pro muže si můžete přečíst v rubrice Akce pro muže. Fotky najdete v rubrice Fotogalerie.

SETKÁNÍ RODIN z děkanátu Uherské Hradiště
čtvrtek 8. 7. 2010, v rámci Katolické charismatické konference v Brně

Pozvánka:

Zveme všechny rodiny i jejich jednotlivé členy z celého děkanátu na setkání, které se uskuteční v rámci Katolické charismatické konference v Brně.
I když konference trvá více dní, naše setkání se uskuteční ve čtvrtek 8.7. 2010 během obědové pauzy a divadelního představení, před přednáškou V. Kodeta. Kdo má zájem seznámit se s lidmi z děkanátu a pohovořit s nimi, zajděte během této doby k bufetům v zadní straně sálu. Jsou tam stolky s lavečkami a blízko (v podzemí) je i centrální WC. Na oděv si připevněte jako poznávací znamení malé usměvavé sluníčko z papíru, které vám určitě rády namalují vaše děti. I děti mohou mít na oděvu sluníčko a jistě vám rády pomohou objevit další sluníčka ve vaší blízkosti. 
Na konferenci je možnost hlídání dětí během přednášek (od 4 let)  v paralelní dětské konferenci.

http://konference.cho.cz/d%C4%9Btsk%C3%A1-konference.aspx

Přihlásit se na tento jeden den nebo na celou konferenci je možné předem bud na internetu 
http://konference.cho.cz/on-line-p%C5%99ihl%C3%A1%C5%A1ka.aspx

a to do 1.7. 2010 do 12.00 hodin, případně v tištěné přihlášce,
která je k dispozici  v karmelitánském knihkupectví v Uherském Hradišti a co nejdříve a uhradit účastnický poplatek, případně poplatek za parkování, stravování nebo ubytování, pokud o ně budete mít zájem. Snížený poplatek platí: důchodci, mládež 15-18 let a studenti.

Mládež do 15-ti let má účast na konferenci bezplatnou.

Celokonferenční vstupenka platí zároveň jako pětidenní jízdenka MHD v zónách 100 a 101.

Jednodenní účastnické vstupné v sobě nezahrnuje jízdenku MHD!!

Na konferenci lze přijet i bez předchozího přihlášení a zakoupit vstupenku přímo v pokladně areálu během ranních hodin,  ale v tom případě není jistá možnost parkování v areálu, bezplatného hlídání dětí na dětské konferenci, stravování a pod.

KATOLICKÁ CHARISMATICKÁ KONFERENCE 2010 probíhá

v termínech  STŘEDA 7.7. - NEDĚLE 11.7.

Program najdete na http://konference.cho.cz/program-konference-2010.aspx

Pavilon F brněnského výstaviště se letos již po čtvrté stane na několik dnů útočištěm více než dvou tisícovek věřících, kteří přijedou do jihomoravské metropole, aby vyslechli přednášky i osobní svědectví, a aby se ve společenství s druhými povzbudili na cestě víry i služby.

Nedílnou součástí programu bývá "dětská konference", proto konferenci navštěvuje stále více rodin s dětmi. K dění na konferenci patří i kulturní nabídka – divadelní představení, koncerty apod.

Katolickou charismatickou konferenci organizuje v České republice od roku 1989 hnutí Katolické charismatické obnovy. Jak uvádějí organizátoři konference na oficiálních stránkách konference.cho.cz, účast letos přislíbil také francouzský kněz Jacques Philippe, známý exercitátor i autor několika knih z komunity Blahoslavenství.

sluníčko.jpg

Sluníčko na oděv jako poznávací znamení na konferenci.

KONZULTACE

Děkanátní Centrum pro rodinu Uherské Hradiště nabízí zájemcům z děkanátu a okolí,  párům i jednotlivcům,
konzultace k symptotermální metodě PPR (PŘIROZENÉHO PLÁNOVÁNÍ RODIČOVSTVÍ).
Metoda PPR je vhodná nejen jako možnost regulování početí, ale také může bezdětným manželům pomoci k vytouženému děťátku.
Metodu vám podrobně vysvětlí a na vaše otázky ohledně PPR odpoví zkušená lektorka nebo manželský pár.

Cena:  zdarma
Objednejte se a domluvte si individuální schůzku s lektorkou nebo s lektorským manželským párem.

Bližší informace získáte v Centru pro rodinu Uherské Hradiště, Masarykovo nám. 36, uhcpr@seznam.cz

 DĚKANÁTNÍ
DEN PRO MUŽE


Buchlovice, neděle 6.6. 2010

Centrum pro rodinu Uherské Hradiště zve věřící muže z celého uherskohradišťského  děkanátu a okolí, všech věkových skupin, na  DĚKANÁTNÍ DEN PRO MUŽE, který se uskuteční 6.6. 2010 v Buchlovicích.

Duchovním vůdcem DNE PRO MUŽE  bude
P. Mgr. Rudolf Chmelař, farář v Buchlovicích.

Program:

1. Začátek - setkání mužů, bude v 9.30 hodin ve farním kostele v Buchlovicích - mše svatá s promluvou pro muže: Muž a jeho rodina. (Mše svatá nebude sloužena zvlášť, jedná se o pravidelnou mši sv. pro farníky v Buchlovicích, ale promluva bude zaměřena na Den pro muže).

2. Následovat bude výlet do přírody (do cíle, vzdáleného max. 3/4 hodinu cesty), volným procházkovým tempem, oběd v hospůdce, promluva Muž a jeho Bůh a cesta zpět do Buchlovic. Během výletu možnost přátelských osobních rozhovorů s P. Rudolfem Chmelařem nebo s dalšími účastníky setkání mužů. Je připravena i mokrá varianta v případě nepříznivého počasí.

3. Setkání bude pokračovat v kostele nebo v jiné vhodné budově promluvou Muž na cestě životem, návaznou debatou a diskusí (můžete si připravit otázky), závěrečnou modlitbou a požehnáním.

4. Konec setkání je plánován nejpozději v 16.00 hodin.

JE MOŽNÉ ZÚČASTNIT SE JEN TÉ ČÁSTI SETKÁNÍ, KTERÁ JE PRO VÁS PŘIJATELNÁ, AŤ UŽ
Z JAKÉHOKOLIV DŮVODU.

SETKÁNÍ SE USKUTEČNÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ!

Už jste ve svém životě dosáhli bodu, kdy jste si připadali, že běžíte tak rychle a jste natolik zaneprázdněni, že vám uniká zhruba 70 % všeho toho, co se děje kolem vás? Tak to je nejvyšší čas přijít na Den pro muže! Je fajn občas se zastavit, odreagovat se a užít si výhradně mužskou společnost. Uvědomit si, kdo vlastně jsem, kam jdu, a co po sobě chci zanechat, a taky si připomenout důležitost často nedoceněné role muže a otce v rodině.

Tématem setkání bude motto: Muž a jeho Bůh, Muž a jeho rodina, Muž na cestě životem.

Pokud bude deštivé počasí, bude připravena tzv. mokrá varianta - místo výletu do přírody společná návštěva nějakého  zajímavého objektu v Buchlovicích.

Pokud bude pěkné počasí,
bude v zámecké zahradě v Buchlovicích možnost setkání manželek (i s dětmi) ženatých účastníků Dne pro muže, nebo rodin těch svobodných. Program setkání těchto rodinných příslušníků  zajistí Centrum pro rodinu Uherské Hradiště.

Přihlášky zasílejte na e-mail: uhcpr@seznam.cz nebo SMS na tel.: 731 646 898,
Prosíme o zaslání přihlášky i tehdy, pokud máte zájem sezúčastnit, ale nevíte ještě jistě, jestli vám to vyjde, abychom měli představu, kolik mužů se asi zúčastní. Účast je zdarma, jídlo a pití v hospůdce si platí každý sám. V přihlášce uveďte vaše křestní jméno (příjmení nemusíte), a bydliště (obec). Na akci je samozřejmě možné přijt i bez přihlášení, nebo se přihlásit anonymně (bez uvedení bydliště, uvést pouze křestní jméno). Přihlášení účastníci obdrží (pokud si to budou přát) po mši svaté před začátkem výletu startovní vizitku (křestní jméno, místo bydliště), která všem usnadní vzájemnou případnou komunikaci. Zároveň bude možnost přispět drobným dobrovolným příspěvkem na režijní náklady akce.

Vlastníte satelitní navigaci GPS, pro orientaci v přírodě? Vezměte si ji s sebou, možná najdete něco zajímavého. Doma nezapomeňte ani touhu po dobrodružství a smysl pro humor.

Máte tip na cíl výletu nebo mokrou variantu? Napište nám nebo zavolejte, at je z čeho vybírat! Podobná setkání plánujeme i v budoucnu, takže každý nápad se bude hodit. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na vás.

CESTOU DVOU BRATŘÍ - Cyrila a Medoděje

Výtvarná soutěž pro děti 1. až 6. třídy ZŠ

Ceny:
 1. místo: Počítač
  
 2. místo: Horské kolo

3. místo: Mobilní telefon
4. - 6. místo: Multimediální encyklopedie pro děti
7. - 10. místo: Knihy + DVD
11. - 30. místo: Předplatné časopisů Nezbeda nebo Duha
Výtvarné práce prosím zasílejte do 31. 5. 2010.

Bližší informace najdete v rubrice Pro děti.

15. květen - mezinárodní DEN RODIN

Doporučujeme: prožijte tento den pokud možno společně jako rodina, v neděli si udělejte společný program plný zábavy a sdílení, společných her apod. Zkrátka prožijte den tak, aby vám spolu bylo dobře.

Na nástěnce umístěné na budově farního úřadu (tzv. falešné okno) si můžete přečíst zajímavé informace týkající se oslav Dne matek a Dne mužů.

Ve farním kostele se můžete podívat na vystavené výtvarné práce dětí na téma "Moje rodina".

Setkávání maminek s dětmi.

Kdy? Jedenkrát za 14 dní v pátek.

V kolik? od 9.30 hod. do 11 hodin.

Kde? U bratří františkánů v klášteře (vedle frant. kostela a Karmelitánského knihkupectví).

Zvoňte na zvonek SPOLČO. Všechny maminky s dětmi jsou srdečně vítány! V roce 2010 pokračujeme v pravidelných 14-denních intervalech setkávání.
Pokud bude zájem, může se setkání konat i každý týden. Můžete chodit pravidelně, nebo jen občas, tak, jak budete mít čas a chuť. Některé maminky spolu se svými dětmi zakončí setkání v blízké restauraci Orlovna, kam si zajdou na meníčko.  Bližší informace o setkávání maminek na tel. 731 646 898. Na tento telefon se ozvěte i tehdy, pokud chcete přijít mezi nás a na zvonek u vchodu do kláštera nikdo nereaguje. Někdy je zvonek špatně slyšet. Taky pokud vás ještě neznáme, přijdeme vám otevřít osobně.
Těšíme se na vás!

Dva dny pro věznici v Uherském Hradišti.

Ve středu 12. května 2010 proběhne od 14.00 krátká vzpomínka na nespravedlivě vězněné a mučené u pomníku před věznicí, poté bude následovat ekumenická bohoslužba v objektu věznice pro pozvané hosty (další účast bohužel není z kapacitních důvodů možná).

V neděli 16. května 2010 vás zveme na mši ve farním kostele v Uherském Hradišti, kterou bude od 10.00 za oběti obou totalitních režimů minulého století sloužit P. Petr Dujka. Další  akce ještě v tuto neděli budou v kině Hvězda. Informace najdete na www.veznice.uh.cz

Meziděkanátní mše svatá pro mládež:
děkanáty Uh. Hradiště + Uh. Brod.

7.5. 2010, Uherské Hradiště
Klášterní kostel na Mariánském náměstí, Uherské Hradiště,
v 18.00 hodin.

Po mši svaté zábavný program.

Více informací najdete na
http://uhmladez.farnost.cz/stane-se

sobota 08. 05. 2010 v 16:00,  Velehrad

Zveme všechny na
Pouť za obnovu rodin a kněžská povolání v děkanátu Uherské Hradiště.

Program začíná v 16. hodin modlitbou růžence. Od 17. hodin povede naše farnost adoraci. Následuje mše svatá, kterou bude sloužit biskup Josef Hrdlička.
Při plánování cesty vezměte v úvahu, že sobota 8.5. 2010 je státní svátek.


POZVÁNKA NA KVĚTNOVÉ SETKÁNÍ 2010 V ŽIROVNICI
http://www.ikue.org/cz/zirovnice/zirovnice.htm


Ve dnech od 7. do 9. května 2010 organizuje katolická sekce esperanta IKUE další tradiční setkání a to v městěčku Žirovnici.

Žirovnice je malé město s třemi tisíci obyvateli, ležící v půvabné zvlněné krajině Českomoravské vrchoviny poblíž Pelhřimova. Je známé zejména perleťářskou tradicí výroby knoflíků. Vévodí mu hrad založený ve 2. pol. 13. stol. na skalnatém ostrohu chráněném rybníkem. Gotický hrad byl rozšířen koncem 15. stol., v 16. a 17. stol. byl upraven na renesanční zámek. V hradní kapli jsou vzácné fresky z r. 1490. Celý zámek vyhořel v roce 1963, načež se prováděla dlouhodobá jeho postupná rekonstrukce, která skončila až v r. 1992. Nyní je v zámku muzejní expozice.

Další významnou budovou je novogo-tický trojlodní farní kostel sv. Filipa a Jakuba z let 1868-72, postavený na místě staršího kostela. Fara, kde bude naše setkání, byla v 90. letech minulého století zrekonstruována tak, aby se zde mohla konat různá křesťanská setkání, exercicie apod.

Žirovnice leží při železniční trati Jihlava - Jindřichův Hradec. V železniční stanici Počátky-Žirovnice zastavují i rychlíky.

Setkání se uskuteční v Exercičním domě v Žirovnici. Cena za nocleh za jednu osobu a jednu noc je 200,- Kč (dvě noci 400,- Kč). Přihlašovací poplatek (na pokrytí organizačních výdajů) je 50,- Kč. Lze si objednat snídani, oběd a večeři, které účastník zaplatí na místě, nebo jen oběd, pokud si účastník snídani a večeři zajistí sám.

Očekáváme, že tato akce bude opět příjemným pokračováním tradičních setkání nejen našich, ale i zahraničních katolických esperantistů. Už nyní zveme všechny na toto setkání a načerpání nových duchovních sil.

Na Vaši účast a milé setkání s Vámi se těší výbor naší IKUE-sekce a také bratr Dr. Max Kašparů, který provádí jáhenskou službu právě v Žirovnici.

Celostátní setkání vysokoškoláků,
X. Studentský Velehrad.


Akce se bude konat od 30. dubna do 2. května 2010, pěší poutě ze čtyř směrů vyrážejí už ve středu téhož týdne.

Studentský Velehrad organizuje každé dva roky Vysokoškolské katolické hnutí ČR. Více informací na www.studentskyvelehrad.cz  , http://www.signaly.cz/stitky/akce:sv10 a www.vkhcr.cz
Výchova dětí
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one