Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.

Manželství a rodina

Vážení manželé, připravili jsme pro vás několik zajímavých nabídek a informací, jejichž cílem
je prohloubení a zkvalitnění manželského vztahu.

"Kdyby byli muži více spokojeni sami se sebou, byli by méně  nespokojeni se svými ženami" Voltaire

Krize středního věku.

Jednou, to už jsem byl ženatý asi 25 let, podíval jsem se po shlédnutí zajímavého pořadu v televizi pozorně na svou ženu a řekl jí, co mne v té chvíli právě napadlo:
"Drahá, před 25 lety jsme měli malý, laciný byteček, laciné auto, spali jsme na laciné pohovce a dívali se na malou černobílou televizi.  Ale každé ráno jsem se probouzel vedle  krásné 25-tileté vášnivé blondýnky, vedle tebe.
Teď máme drahou moderní vilu, luxusní auto, krásnou velikou ložnici a plasmovou televizi, ale každou noc usínám vedle padesátileté ženské, vedle tebe.
Tak se mi zdá, že ty mi teď do toho scénáře jaksi nepasuješ."


Moje manželka je naštěstí velice rozumná ženská. Nezačala ječet, neotočila se ke mně zády, dokonce ani uraženě neodkráčela do jiné místnosti. Místo zahájení bobříka mlčení se nadechla a po chvilce promluvila.
Řekla mi, ať si tedy najdu vášnivou 25-tiletou blondýnku a ona už se postará, abych  znovu bydlel v laciném bytě, jezdil ve starém autě, spal na laciné pohovce a díval se na malou černobílou televizi.

No řekněte, nejsou starší ženy fantastické? Ty opravdu vědí, jak vyřešit krizi středního věku.

Základem společnosti je silná a zdravá rodina. Takovou rodinu spolu vytvářejí  manžel, manželka a děti.

Hlava a srdce.

Jestliže má rodina v současném společenském prostředí nejen  přežít, ale zdravě se vyvíjet, stane se tak pravděpodobně hlavně tehdy, když  muži přijmou svou zodpovědnost za vedení vlastní rodiny. 

O speciální úloze ženy v rodině není třeba tolik diskutovat.  Žena má často výrazný přirozený mateřský pud, motivaci a cit pro rodinu. Ale to samo o sobě nestačí. Teprve, když se do budování rodiny zapojí i manžel, vytvoří oba spolu zdravou a šťastnou rodinu. Výhodou je, když  do prožívání manželských a rodičovských vztahů smíme pozvat i samotného Boha.

Naneštěstí v dnešní době mnoho mužů opouští (zvláště po duševní stránce)  své rodiny kvůli kariéře, osobnímu úspěchu nebo penězům. Toto jsou však jen velmi slabé náhrady za život ve šťastném rodiném zázemí, za milující manželku a blízké vztahy s dětmi.

Jestliže i tebe oslnila vidina úspěchu mimo rodinu, je právě teď ten správny čas přehodnotit priority a stát se vůdcem své rodiny.

Jako inspiraci vám nabízíme on-line knihu

MANŽELSKÝ SLABIKÁŘ

http://www.knihovna.net/direct.phtml?kniha=0031

Kliknutím  na odkaz se dostanete v této on-line knihovně přímo k této skvělé publikaci. I když je už staršího data, je v ní velká moudrost a návod na šťastný manželský život, který má neomezenou platnost. Ve sloupci vlevo jsou jednotlivé kapitoly. Slabikář si můžete číst přímo na internetu nebo si jej můžete zdarma stáhnout zazipovaný do svého počítače a pak jednoduše rozbalit.

Národní týden manželství.
Celonárodní kampaň na podporu manželství ve valentýnském týdnu.
www.tydenmanzelstvi.cz

Tiskové zprávy, konference, různé akce, vstupy v médiích, to vše na podporu kladné medializace manželství.

Národní týden manželství v roce 2010: Dobré manželství není samozřejmost.
Od 8. do 14. února 2010 proběhl v České republice už počtvrté Národní týden manželství. Je to iniciativa, která má lidem připomenout, že právě manželství je tou nejuspokojivější a nejúspěšnější alternativou pro soužití muže a ženy a pro správný vývoj a výchovu dětí. Současně má připomenout, že dobré manželství není samozřejmost. Je to vztah, který je třeba stále budovat, zdokonalovat
a pracovat na něm. V dobrém křesťanském manželství nemůže chybět Bůh, který je Láska, a taky by neměla chybět romantika, dobrá komunikace, přátelství, odpuštění a radost. On a Ona jsou v manželství jeden tým. Jejich vzájemná spolupráce je tím lepší, čím více každý z nich na sobě pracuje a rozvíjí vlastnosti jako je trpělivost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání. Rádi bychom povzbudili ty, kdo se do manželství chystají nebo už jsou svoji, aby v tomto týdnu zvláštním způsobem investovali do svého vztahu. Vyplatí se to!

LÁSKA JE TRPĚLIVÁ A LASKAVÁ, NEVYŽADUJE,  ABY BYLO VŽDY PO JEJÍM. NENÍ VŠEZNÁLEK, ALE DOKÁŽE LEDACOS POCHOPIT. NESPĚCHÁ SE URAZIT, JE ZDVOŘILÁ, K PROBLÉMŮM ZAUJÍMÁ POZITIVNÍ PŘÍSTUP. NEMÁ RADOST ZE ŠPATNOSTI, ALE RADUJE SE, KDYŽ SE  ŽIJE PODLE PRAVDY. NEJEDNÁ NEČESTNĚ A NEHLEDÁ JEN SVŮJ PROSPĚCH.. LÁSKA JE VYNALÉZAVÁ, LÁSKA NIKDY NEZANIKNE.

Vyžadují tyto vlastnosti lásky hodně vřelé city vůči člověku, kterého milujete? Nakolik vřelé city musíte v sobě mít, abyste mohli být laskaví? Nebo trpěliví?  City k lásce samozřejmě patří, ale opravdová láska nejsou jen emoce, ale především postoj a jednání.
A ty máme ve své moci.

Národní týden manželství s názvem Sliby nejsou chyby   proběhl 9.–15. 2. 2009 pod záštitou ministra práce Petra Nečase, za spoluúčasti dalších prorodinných organizací, mezi nimiž se aktivně zapojí také Asociace center pro rodinu.

Centrum pro rodinu v Uherském Hradišti se zapojuje letákovou akcí na  podporu NTM ve městě  Uherské Hradiště, informuje kněze v děkanátu o NTM, vývěskou s doprovodnými materiály na veřejně přístupním místě na náměstí v UH, anketou pro manžele a ve spolupráci s regionální knihovnou BBB výstavou knih s tématikou manželství.

Výchova dětí
JEDNOTA OREL
http://www.orel-uh.cz/
Sportovní a kulturní aktivity, restaurace a ubytování
Jak získat lásku
Časopis pro děvčata
 Pro mladé kluky
Duchovní život
Katolický časopis on-line
katolická liter. zdarma
Komunitní web křesťanské mládeže
Těhotenství a mateřství
CENAP
Časopis

Znáte kvalitní firmy a provozovny, které pomáhají rodinám s dětmi zvládat starosti všedních i svátečních dnů?

Zázraky lásky,příběhy,láska,věrnost,dítě,rodina,rodokmen,seznamka,svatba,Advent,Vánoce,Velikonoce,Bůh,křest,modlitby,příběhy pro děti,víra, přirozené plánování rodičovství.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one